| DanielDusinez a întrebat:

Se poate imprima cartea de îmbarcare la aeroport? Dacă da, unde anume și cu cat timp (minim) înainte de ora decolării?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Dacă ai făcut check-in online, atunci cel mai sigur e să tipărești boarding pass-ul acasă (sau la o bibliotecă publică, internet cafe etc.), pentru că nu prea știu aeroporturi unde să poți face asta. Nici gratis, nici pe bani. Bine, pe bani ți-o tipăresc cei de la check-in... Dar atunci ce rost mai are să-l faci online?!?
Dacă te referi la check-in la ghișeu - atunci răspunsul e „da, se poate tipări acolo". Dacă e o companie de linie normală, gratuit. La alea low-cost, majoritatea oferă pe bani acest serviciu.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Biletul de imbarcare cu numarul de poarta si loc se obtine la ghiseul agentiei de calatorie, in aeroport, inainte sa pleci cu minim 2 ore, daca zborul este international.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se poate, depinde cu cine zbori. Daca ai check in ul facut ti o printeaza toti gratis desi e suficient pe telefon

| Bizon95 a răspuns:

Oricand inaintea decolarii
la orice imprimanta... daca nu ai acces la nici una, atunci birou de copiat acte, se gasesc pe langa judecatorii, facultati, camine, etc.