| Goldenbulle7 a întrebat:

Stie cineva cat dureaza viza pentru SUA? Cea de turist

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

10 ani. Stiu sigur ca eu le-am facut unor prieteni (3 la numar) documentele, online.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

6 luni.

| haileewatson a răspuns:

Viza e pe 10 ani, dar de fiecare data cand intri in SUA cu ea, ofiterul vamal va decide cat timp te lasa sa stai in SUA. Limita maxima e de 6 luni pe an.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ăștia de a-ți scris 10ani, bai voi visați cărbuni în beci? Viza de turist este valabila cât îți scrie pe pașaport, 10zile, 30 zile, 2luni etc. 10ani este viza care o primești la loteria vizelor, plus ca primești Green card și security card la loterie. Oh, de aia nu ne scot ăștia vizele ca aplica toți care habar nu au de vize de cerințe etc... Suntem la 10%rata de respingere, trebuie sa fim undeva la 3% ca să scăpăm de vize.

| haileewatson a răspuns (pentru anonim_4396):

Oamenii se refera la faptul ca viza de turist e valida pe 10 ani (adica o reinoiesti doar dupa 10 ani), dar logic ca ofiterul vamal determina perioada de sedere de fiecare data cand intri in SUA in acei 10 ani.

Răspuns utilizator avertizat