| Animeforlifee9921 a întrebat:

Stie cineva daca se poate vedea insula Sardenia din orasul Livorno? Am vazut pe geam acum o saptamana ceva bucata de pamant care semana cu Sardenia, dar nu stiu daca chiar era.

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Mă cam îndoiesc că poți să vezi pe geam o insulă aflată la 280 km distanță...

În plus, dacă ai avea curiozitatea să consulți o hartă ai vedea că între Livorno și Sardinia mai există și Corsica.

| Animeforlifee9921 explică (pentru johnnny123):

M-am gandit prima data ca e Corsica, dar parca era prea mare ca sa fie

| johnnny123 a răspuns (pentru Animeforlifee9921):

Ai evaluat tu din ochi un petec de pământ văzut pe geam și ai tras concluzia că "e prea mare ca să fie Corsica"?
Pentru cultura ta generală, Corsica are o suprafață de 8700 km², nu este chiar o insuliță...

| gabicoo a răspuns:

Nu! Ce ai văzut tu e Japonia măi fată!