| foolish22 a întrebat:

Studentii romani au reducere sau gratuitate la tren in alte tari?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Doar la noi este atata prostie cat sa dai gratuitati la toti milogii.

| francut a răspuns (pentru Salontanul):

Si deja CFR-ul se plange de pagube (banii neincasati de la Stat) de 180 de milioane de lei (40 de milioane de euro) "daruiti" studentilor. Adica tot noi le platim lor.

| francut a răspuns:

Nici studentii acelor tari nu au gratuitati. In Germania de exemplu, studentii calatoresc in grupuri, ca sa beneficieze de reducerile "de grup" (avem si noi asta).

| Foxglove13 a răspuns:

Doar daca esti student in tara respectiva si ai card de student de la un colegiu sau universitatea de acolo.