| danadeeaelena a întrebat:

Voi ce țară ați alege din Ungaria sau Estonia fiind bună?
Că as vrea să merg într-o vacanță.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

As alege Estonia sau tarile nordice!
Ungurii nu iubesc romanii si nu as merge acolo ca sa-mi zambeasca in fata, dupa ce mi-au scuipat in mancare.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Te cam contrazic, referitor la ungurii din Ungaria. Acum 5 ani am lucrat in Budapesta, timp de 6 luni. Prin intermediul unei firme din Aiud, cu care lucrasem si la mine in oras. Toti cei cu care am „comunicat", cunosc cateva cuvinte unguresti, nu au fost dușmanoși. Cel putin pe față. Unii chiar respectuosi, ma refer la proprietarul pensiunii din Pesta, unde eram cazati. Mai rai sunt ungurii de la noi din tara, anumite judete, nu spun care. Nu te servesc cu ceva daca le vorbesti romaneste. Bineanteles, nu generalizez.

| Violleta2022 a răspuns (pentru darrio2007):

Eu am avut o colega de servici cu care am lucrat 3 ani in Australia. Ne-am inteles bine si a fost foarte politicoasa si draguta pana in ultima zi de munca cand a plecat, iar la masa de adio mi-a spus ca ea uraste romanii din toata inima, ca suntem o natie de hoti care le-am furat tara.
A socat toata echipa, iti imaginezi, toate natiile pamantului in trupa mea si doar noi doua europence si albe, care socant, desii toata lumea stia ca suntem amice si colege bune, am primit raspunsul asta de la colega mea, unguroiaca.
In tara la noi este altceva, ca nasa mea este tot unguroica din tara, si a fost minunata cu mine si a mei, dar eu vorbesc doar de ungurii din Ungaria, care nu sufera romanii.

8 răspunsuri:
| oglindasultanului a răspuns:

Sa raspund si eu tot cu Estonia, nu mi-a placut niciodata Ungaria ca tara, desi n-am fost in conflicte ci chiar prietenii cu romani-unguri. Unde am observat ca romani care ii urasc pe acesti "unguri" duc lipsa de educatie, si se comporta urat cu ei. Adevarul despre aceste conflicte cu ungurii se petrec la granita fizica. De conflicte cu Estonia nu am auzit, si de acolo am vazut persoane prietenoase si am descoperit tara, dar pentru mine personal nu e nici una "placuta" sa aleg s-o vizitez.

| goguPatent a răspuns:

Budapesta e un oras superb. Clar merita o vacanta acolo daca nu l-ai vazut. Ingnora ce zice Violleta cunoscuta si ca Jassmina dezinformatoare de pe TPU.

| DaFrateEuSunt a răspuns:

Sugerez Italia, deoarece ai mult mai multe de vazut.

| Tokyo44 a răspuns:

Estonia

| 44mon a răspuns:

Estonia, clar!

Răspuns utilizator avertizat