| Oanix21 a întrebat:

Vreau sa fac o rezervare pe booking la o proprietate privată, regim hotelier și scrie ca check-in se face la ora 15. Dacă eu ajung în orașul respectiv și am nevoie la ora 13 pot scrie asta în cererea de oferte pe booking? Iar dacă nu se poate rezervarea se face automat cu check-in ora 15?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti cere, dar ti se va oferi in functie de disponibilitate.
daca au avut client recent probabil nu este facut curat si nu iti pot oferi camera mai devreme.

| Holiday a răspuns:

Poti solicita check-in la ora 13, dar ti se va oferi doar daca au posibilitatea sa pregateasca camera pana la ora aia. Daca nu, cazarea va incepe normal, la ora 15, cum specifica in oferta. Oricum, vei primi informare despre asta inainte sa ajungi, pe mail, sau prin sistemul de mesagerie de pe booking.

| Oanix21 explică (pentru Holiday):

Dacă eu am făcut rezervarea pentru 2 persoane trebuie sa fim prezente amandoua persoane sau cea care a făcut rezervarea?

| Holiday a răspuns (pentru Oanix21):

Poti sa fii si singur. Le spui ca cealalta persoana ajunge mai tarziu.

| Dragobeta a răspuns:

Check-in-ul se face tarziu din mai multe motive. Unul dintre ele fiind acela capersonalul are nevoie de timp pentru a face curatenie dupa clientii de dinaintea ta. Poti sa scrii ce vrei, gazda tot dupa ora 15 te va primi.