| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa plec in Germania in vacata plecare din data de 20 decembrie 2013 pana pe 6 Ianuarie 2014, dar problema e urmatoarea si nu inteleg de ce,biletele cu zbor direct sunt mai ieftine decat cele cu escala,nu inteleg care e diferenta,ideea e ca nu vreau sa fac rabat la calitate sau ceva, dar vreau sa stiu de unde pot cumapra online si plati cu cardul biletele si care este pretul total? sau mai sunt costuria scunse la aeroport? pe tarom scrie ca nu sunt costuri ascunse si ca acela e costul final, daca ma puteti ajuta ce sa aleg sa zbor Bucuresti otopeni munchen frantz josef va raman indatorat si ofer si funda!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu e logic sa fie mai ieftine decat cele cu escala? practic acolo zbori o singura data.

exista zboruri low cost si zboruri normal. costurile iti sunt spuse cand achizitionezi biltul. Trebuie sa vezi ca sunt inclusele taxele de aeroport, iar la cursele low cost trebuie sa platesti suplimentar bagajul.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sunt mai ieftine cele platite cu cateva luni inainte