| DJohnny a întrebat:

Vreau si eu niste motive pentru care vrei sa traiesti visul american. Ex: casele americane fara gard sau cu gard insa mic si vopsit in alb pur, deserturile, hambarele specifice Americii

Răspuns Câştigător
| AlcolicSmile123 a răspuns:

U.S.A.
Avantaje:
1.Este bogata.
2. Oameni de incredere.
3. Poti avea succes uimitor.
4. Daca lucrezi castigi mult.
5.Au drumuri bune.
6.Mai multe obiective turistice.
7.Aeroporturi, metrouri, statii multe.
8.Preturi ieftine si reduceri.

Dezavantaje:
1.Multe jafuri.
2.Multe accidente.
3. Oameni beti.
4.Sunt foarte multe orase in care fiecare om are cate un pistol.
5.Se intampla foarte multe catastrofe naturale.
6.Risti sa fii impuscat de teroristi.
7.Ti se pot fura foarte usor banii din cardul de credit.
8.Ti se port fura fara sa iti dai seama tot ce ai in pungile de cumparaturi.

5 răspunsuri:
| Psihedelic777 a răspuns:

Sa sti ca exista mici sate sau orasele exact ca in filme, departe de violentele si chestile negative care se mai intampla in orasele lor.Este frumos sa ai casa aranjata cu gradiana, sa stai linistit si sa ai de toate desi ai o slujba ca sa zic asa mediocra si sunt destul de multe alte chesti

| AlcolicSmile123 a răspuns:

Nici eu nu as vrea sa traiesc in U.S.A. sau in alte tari.
Dumnezeu ne-a trimis in Romania pentru un scop! Si eu ii multumesc pentru ca m-a pus in tara asta.
Da este adevarat, Romania nu este o tara tocmai. buna. Dar eu o iubesc.

| Iwliia a răspuns:

America:Tara tuturor posibilitatilor

| Purgatoriu a răspuns:

As fi vrut sa traiesc visul american daca traiam in anii '70 sau '50.

| DJohnny explică (pentru AlcolicSmile123):

Nu mi-ai raspuns la intrebare