| Anonim12345o45 a întrebat:

Bună! Aș vrea să încep să fac voluntariat la Interact dar am auzit de la cineva că ar trebui sa plătesc pe lună o anumită sumă. E adevărat? Și dacă ați făcut careva cum este, solicită mult timp? Se merită?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.In locul au as evita astfel de asociatii sau ong-uri dubioase care te pun sa platesti.Ei primesc fonduri din alte parti, nu e normal sa plateasca nimic voluntarii.Gasesti mii de alte locuri unde iti oferi doar timpul si energia, asa cum este si de bun simt, nu banii din portofel.Ai grija.

| Anonim12345o45 explică (pentru dullcat):

Mulțumesc de sfat!

| dullcat a răspuns (pentru Anonim12345o45):

Cu placere.Multumesc si eu pentru funda.

| dullcat a răspuns (pentru Anonim12345o45):

Uite aici un site unde poti cauta ong-uri in functie de mai multe criterii.Have fun.

https://www.sustinebinele.ro/......r/pagina-1

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca este VOLUNTARIAT atunci NU se plateste nimic, ci se face munca voluntara (gratuita).
Sigur ca merita, ca voluntariat faci din placere si daruire nu din obligatie.
Daca pui intrebarea "de merita", probabil ca nu esti genul de om care sa oferi nimanui nimic, fara sa ai vreun avantaj, iar in acest caz nu ai ce cauta in voluntariat!

| Anonim12345o45 explică (pentru Violleta2022):

Bun. Nu mă judeca dacă nu mă cunoști. Și, dacă vrei să știi, sunt exact opusul a ceea ce ai zis altfel nu întrebam de ceva legat de voluntariat. Apoi, am întrebat strict despre Interact, dacă nu știai, nu trebuia să răspunzi. Și la urmă, ai mai mare grijă când citezi ceva din ceea ce a zis altcineva.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonim12345o45):

Nu veni cu intrebari care nu fac sens, ca voluntariat prin excelenta, inseamna activitate/ actiune voita si gratuita.
Nu am citat pe nimeni, deci nu am de ce sa am grija aia mare, de care vorbesti tu, tot in necunsotinta de cauza. Am trecut demult de varsta ta si sunt angajator, deci stiu sa vorbesc cu oamenii si ce sa le spun.

| Anonim12345o45 explică (pentru Violleta2022):

Dacă v-ați interesa despre Interact ați vedea că întrebarea mea are sens. Prin ghilimele se introduce, mai ales, un citat, iar d-voastră mi-ați citat întrebarea, care se referea la faptul că dacă s-ar merita să devin voluntară la Interact, la care se pare că de fapt se plătește o sumă de bani pe lună. Și, chiar dacă sunteți angajatoare, nu înseamnă și că sunteți bună în ceea ce faceți.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonim12345o45):

Mai baiete, intereseaza-te la Inspectoratul de Munca ce inseaman voluntariat intai si vei inteege ca insusi numele spune ca este ceva voluntar, care se face gratuit.
Nu ai ce sa platesti, poata o spaga.

| Anonim12345o45 explică (pentru Violleta2022):

Lăsați că oricum nu înțelegeți, cu adevărat, ce am întrebat. Și, apropo, sunt fată.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonim12345o45):

Pune-ti macar la profil ca esti baiat, ca noi nu avem de unde sa stim, mai ales ca ti-ai ales un user name neutru.