| AMC2551 a întrebat:

Buna

Simt nevoia de mai multa activitate si sa cunosc oameni si ma gandeam sa ma implic in anumite activitati ca voluntar. Simt nevoia de o comunitate care sa ma ajute sa cresc, sa ma dezvolt.

Ma poate ajuta cineva cu idei de comunitati unde as putea sa intru? Am weekend-urile si serile libere, locuiesc in Bucuresti!

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

AnaMaria, intra aici si citeste, poate te intereseaza:

https://www.tpu.ro/......e-relatii/

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Ce domenii te ar interesa? Unde anume ai vrea tu sa faci voluntariat? Scoli, gradinite, spitale? Tu trebuie sa stii exact ce anume vrei sa faci ce sti sa faci, si in ce domeniu ai vrea sa te specializezi, ce varsta ai? Multumesc, succes.

| Goete a răspuns:

Tu simti nevoia sa fi ajutata, nu sa ajuti

| RoCkKiD a răspuns:

Prima data trebuie sa te gandesti ce interese ai, activitatea de volutariat o sa fie mai satisfacatoare daca o sincronizezi cu pasiunile tale. Apoi, trebuie sa vezi care e oferta de ONGuri din localitatea ta.

Dupa ce rezolvi aceste puncte o sa poti sa aplici pentru a fi voluntar si sa participi la activitati.

| Editocroci a răspuns:

Pe net ai căutat înainte să întrebi aici?

| Aditu94 a răspuns:

Buna, daca vrei sa ai activitate, poti foarte bine sa te implici in a livra mancare cu " Glovo", faci parte dintr-o cumunitate, esti activa, si produci, faci un ban. Alta activitate mai interesanta ar fi voluntariat la medicina, pe abulanta, daca iti place medicina. Poti sa te inrolezi in armata, este un colectiv unit, solid, plin de viata, de adrenalina, unde poti sa legi prietenii si prin care sa evoluezi pe cale ierarhica.

| Claudia10girl a răspuns:

Vezi pe FB ce grupuri sunt legate de activitate

| AlexaRia a răspuns:

Buna, era un grup de baietii si fete care mergeau si ajutau oamenii invarsta cu cumparaturile sau curatenia prin casa dar nu mai stiu cum sa dai de ei. Aveau activitate in Bucuresti acum vreo 6 luni, tin minte ca am vazut pe net

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AlexaRia):

Tu crezi ca ea asta cauta babe si moși sa le faca curat si cumpăraturi? Ea vrea o activitate sa o ajute sa se dezvolte profesional, ori babele nu o ajută cu nimic, alea asteapta sa profite de tineri care sa le aduca la usă mincare.