| ASDFGHJKLOIUYTREDSDV a întrebat:

Ce ati face daca ati castiga la Loto? V-ati folosi de toti banii pentru voi, sau ati face (cu o parte din bani) ceva caritabil, de exemplu o donatie?

20 răspunsuri:
| herbalist a răspuns:

Chiar daca fiecare "trage" pentru el sigur nu as face la fel pentru ca nu imi sta in caracter dar ca orice om as face desigur ceva sa imi imbunatatesc satre financiara dar o parte din bani i as dona unei biserici sau manastiri care au cu adevarat nevoie de acei baniwinking

| BRG a răspuns:

I-aș sparge pe vacanțe, haine scule audio video, nimic nu aș da, la străini, nu merită, ci doar familia mi aș ajuta o, oricum nici mie nu mi ar da nimeni, chiar dacă ar fi prieteniii mei să cîștige la superbingo toți ar spune că e criză, și nu le ajung lor banii.

| whatevernvm a răspuns:

Am invatat sa ma pun pe mine pe primul lochappy
Deci, i-as pastra pentru minehappy

| costin1306 a răspuns:

Pai sa ti explic, la extragerea de paste am avut un bilet cu 3numere, in timp ce ma uitam pe cele castigatoare, comparandule cu cele pe care le aveam pe bilet am ajuns la cel de al 2-lea numar la fel cu cel din bilet, moment in care am gandit: daca am luat toate numerele nu cred ca ar mai ramane mai nimic interesant de facut, nu interesant, mmm, telurile acelea care nu tin in viata si din tot sufletul mi am dorit sa fi luat cam 5 numere si suma sa fie cam 400. 000E cred ca ar fi fost suficienti.
Bine eu cred ca am si ceva probleme cu CAPUL laughing

| Tania8022 a răspuns:

Eu as lua jumatate din bani si as ajutao pe alacasa toma o fetita cat se poate de nevinovata cu o malformaie craniana.

| Radioactive a răspuns:

O parte pentru mine, o parte pentru donatii. De cand eram mica incercam cat de cat sa ajut sinistratii si in general pe cei care aveau nevoie de ajutor. Sunt sigura ca voi continua cu caritatea!

| Isabelamaria21 a răspuns:

Câţi banii poţi câştiga ca să faci atâtea? Nu crezi că vrei cam multe? nu o să îţi ajungă ce crezi că ăia îţi da 2 miliarde ca la Bingo?

| atoatestiitoarea a răspuns:

Popii sunt burtosi deci exclud biserica, lupta pentru cancer are un presedinte care si-a facut palat, donatiile pentru handicapati nu se stie ce au devenit ca nu se vede culoarea cladirii promise.As organiza un concurs si primii zece i-as ajuta financiar sa mearga la facultate in strinatate. As dota câteva spitale (nu cu bani ci materiale gata cumparte ca sa nu bage banii la buzunar nemernicii de doctori) mi-as cumpara o Dacie 1300 si as da incnjurul lumii

| WestSid3 a răspuns:

Daca ar fi o suma, cat de cat, as imparti-o in jumatate.
O jumatate din suma as pastra-o pentru studii si cheltuielile necesare, fara a exagera, iar cealalta jumatate as dona o parte Bisericii si o parte Spitalului.
Asta gandesc acum. Peste o perioada de timp, poate o sa-mi schimb parerea si o sa ii investesc intr-un mod mai inteligent. Cine stie ce se poate intampla?happy

| DyaElla a răspuns:

Pt mine, dar as face cinste ca o petrecere unde st invitati doar prietenii care s`au dovedit adevarati.
Daca as castiga, ma-si duce sa ridic banii apoi imi cumpar cel mai performant laptop din cel mai mare magazin din judet, apoi un Ipod
Restul i-as investi intr-o casa suuuper mare, plina de echipament ultimul ragnet si o masina scumpa
Desi mi-as cumpara toate astea, mai raman cel putin 20% din suma
I`as folosi intr-o cauza nobila big grin ca: O surpriza din partea fanilor TH catre trupa, si as strange muuulte semnaturi din partea fanilor pentru a-i aduce in Romania
Asta e tot ce imi doresc din punct de vedere material big grin

| ASDFGHJKLOIUYTREDSDV explică:

Angell, esti de acord cu ...cine?

| sweetkiss4u4ever a răspuns:

Sunt de-acord cu tine.

| kissmypixles a răspuns:

Este de acordcu abby

| madalinapopescu a răspuns:

Eu nu i-as pastra pentru mine ci i-as imparti astfel:o parte din ei i-as da buniciilor mei,o alta parte din ei i-as da la un azil de batranii,o alta parte din ei as vrea ca sa ii folosesc prin a face un loc unde sa stea animalele starzilor (este foarte trist ca ele nu au unde sa steaa atunci cand este frig, sau ploua, etc)si cear mai ramane i-as folosi pentru apartamentlove struck

| ReE a răspuns:

Ash da un mare party mias lua haine masina sh as pastra o sum pentru cine stie cand o sa am nevoie...imi ajut prietenii etc chestii din astea...

| Wotan a răspuns:

Mi'as lua un apartament mobilat, si cu restul banilor as pleca sa vizitez taoata lumea, daca mai am bani dupa ce ma intorc o sa lenevesc in timp ce fac donatii copiilor/tinerilor cu boli rare si cu tratament scump daca imi ajung bani as sponsoriza si 2-3 student cu bani de chirie si echipament scolar, daca sunt destepti sunt la stat, daca sunt la stat au si bursa asa nu vreau sa-i cresc in palma. bisericii ii arat degetul mijlociu nu vad nimic productiv in religie

| Edward_2553 a răspuns:

Buna eu sincer ma gandesc mai intai la suma, o parte pentru oameni saraci dar sa ii gasesc eu si sa stiu ce fac cu banii apoi daca imi mai raman ii folosesc si eu.happy

| candyman_1746 a răspuns:

1 -parte din bani case, masini, etc
2 -Construirea unui CompleX cu case pentru batrani /oamenilor fara case.
3 -Afaceri

| serenna19 a răspuns:

Cu siguranta as face si ceva caritabil, chiar mai multe(o donatie la un azil de batrani, una la un camin, altele la cateva persoane care sunt sarace si care au nevoie de ajutor, etc), depinde de suma de bani castigata. Cu cat mai mare suma, cu atat mai multe gesturi caritabile (printre care si pentru rudele mele)

| SaVaFwtInGura a răspuns:

Ias duce la curve pe toti