| Atotstiutorul a întrebat:

Exista persoane care vor sa protejeze mediul? exista activisti de mediu? intreb pentru ca am de aruncat niste saci cu moloz, si nu vroiam sa ii arunc in parc padure etc, si ma gandeam ca poate exista oamenii care tin la mediu si sa vina sa le dau sacii. GRATIS!
Bucuresti S1

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista firme speciale care se ocupa de treburi de genul. daca ai 3-4 saci arunca i si tu intru container mai mare dar in niciun caz in padure.

du i si tu la tara la rude / vecini / prieteni. mai reparao ultia, o poteca, mai acopera noroiul din curte

| onasis1961 a răspuns:

Vezi unde începe o construcţie, de obicei fac încărcături şi au nevoie de asemenea materiale.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Du-i unde sunt blocurile in reabilitare, au containere mari.

| Atotstiutorul explică:

GATA aruncat in locul de joaca pentru micuti papa

| SolitarHacker a răspuns:

Chema interventia rroma big grin

| UzzY475 a răspuns:

Da

| Kr5 a răspuns:

Pai poti sa ii arunci la groapa de gunoi sau sa ii bagi in pubele de gunoi dc sa ii arunci om parc sau padure?:O

| Atotstiutorul explică (pentru Kr5):

Pai nu pot sa ii arunc in tomberon pentru ca gunoierii nu au obligatia sa ii ia. trebuie sa le dau o mica atentie ca sa le ridice si nici atunci nu prea vor ca strica masa etc. la gropa de gunoi? eu stau un Bucuresti deci tu spui sa ma duc pe jos pana la groapa de gunoi? ca doar nu o sa imi incarc masina personala cu deseuri de constructii ca sa dau banii pe benzina pana acolo + ca fac si efort fizic sa ii car, sa nu mai pomenesc probabil de traficul infernal care este (banuiesc ca depinde intre ce ore te duci) sa nu mai vorbesc de mirosul insuportabil care de izbeste cand te apropii de groapa.decii ceea ce spui tu ma costa mai mult decat lucrarea care am facut-o acasa, banii de benzina (dus intors) leziuni psihice legate de trafic si posibilitatea pierderii simtului olfactiv. si daca ajung acolo la groapa de gunoi dau sacii gratuit sau ma pune sa platesc o taxa acolo? ca le-am adus deseuri? in fine...
VOLUNTARI? astept pana miercuri daca nu, ii arunc in parc!

| thetraveler a răspuns:

Molozul e biodegradabil nu polueaza poti sa il arunci in padure

| UlmameiLucian a răspuns:

Daca stai intr-o cladire inalta iti recomand sa-i arunci de pe balcon dupa ce ii legi cu grija de picioare