| HelpingHands a întrebat:

Vreau sa fac voluntariat in weekendul asta; ma gandeam la ceva cu copii (sa le citesc povesti), dar sunt deschis si la alte sugestii. Sunt din Crangasi, mi-ar placea sa fie tot prin sectorul 6 sau sa fie usor de ajuns.

Răspuns Câştigător
| diaac a răspuns:

Cam greu sa gasesti voluntariat asa de repede si pentru un weekend. In general se face voluntariat in mod regulat sau atunci cand are vreo asociatie nevoie (sau un individ daca faci si "neoficial"). Ca sa lucrezi cu copiii in zona, iti recomand sa mergi la Fundatia Principesa Margareta a Romaniei, centrul social generatii. Este foarte aproape de statia de metrou Grozavesti, se lucreaza cu copii si sunt o fundatie serioasa. Uite aici site-ul lor: http://fpmr.ro/ succes!

1 răspuns:
| umbra09 a răspuns:

Nu am mai intalnit un om pana acum sa zica ca vrea sa faca ceva de pomana... tea admir pentru asta bravo big grin
Du-te la o gradinita si vezi cu ce poti sa i ajuti happy
Vezi sa nu profite cineva de pe urma bunatati tale sunt multi care vor asta sad