| TPU.ro a întrebat:

Vrem sa ne mandrim cu utilizatorii TPU.ro! Avem printre noi elevi de liceu olimpici judeteni sau nationali sau tineri care se remarca prin implicarile extra-scolare?

23 răspunsuri:
| ahlrh a răspuns:

La unele materii am medii bune, media 10, dar olimpic sunt la media de purtare, cel puțin la mine în clasă.

| Maariiaa a răspuns:

Da,avem.Și eu am multe succese. Oricum, pentru ce aveți nevoie?

| dracidus a răspuns:

Eu, pe vremea cand am fost la liceu, m-am calificat la faza nationala a concursului "Stefan Procopiu" de fizica, proba Fizica pe calculator. Am luat premiul "Stefan Procopiu" (eu si cu colegii de echipaj). Pe urma, la fel, am participat la concursul organizat de Universitatea "Stefan cel Mare", Suceava, la concursul Student Pentru O Zi, la fel, proba la informatica. Premiul I, de asemenea. Si inca cateva olimpiade (religie-mentiune, istorie-mentiune, engleza) si un concurs de engleza vorbita (Spoken English - premiul I) si istorie (nu mai retin exact numele, premiul II).

| dracidus a răspuns:

Intrebarea era pusa in asa masura sa ne "laudam"/"mandrim" cu munca noastra. Cel putin, eu nu sunt vreun snob care sa se mandreasca cu ce-a facut. Oricum, nici dracu nu stie cine-i "Dracidus" si ce hram poarta. Ce interes as avea sa ma laud daca nu ma cunoaste nici dracu pe site-u asta?happy Ma dispera raspunsurile astea, "Ce te lauzi". Sunt raspunsurile oamenilor frustrati, care, cand vad ca altii au facut ceva bun, din egoism si rautate improasca mizerie. Ia ridicati-va de pe curu' ala mare si gras si faceti ceva productiv cu timpul vostru. Mi-e acru-n gat de pasarici care, in loc sa faca ceva productiv, pierd timpul criticand...

| ionik13 a răspuns:

Eu fac balet si de astazi si volei de performanta.In clasele 1-4 am obtinut merite deosebite cum ar fi al doilea cel mai mare punctaj din scoala la Cangurul Lingvist lb. Engleza concurs desfasurat si in alte tari si excelent la Matematica la Cangurul Matematician.Am mai obtinut si alte premii la multe concursuri cum ar fi la concursul Smart al luat 2 locuri de 1 numai intr-un semestru in clasa a 4-a si a 3-a apoi m-am incadrat la a doua faza a concursului. De anul acesta invat la cel mai bun liceu din Ploiesti (orasul in care locuiesc). Este vorba despre CNMV. Deasemenea am foarte multe diplome este vorba atat de balet, dar mult mai multe de la scoala.La balet am obtinut chiar 2 locuri 1 la un concrus national care s-a desfasurat in orasul Focsani. Toate diplomele mele de la scoala sunt 45, iar de la balet 5 in total 50. Eu consider ca este un nr.mare al celor de la scoala. Sper ca v-am fost de ajutor! Daca veti publica ceva despre mine va rog frumos sa imi trimiteti si mie un site unde ma pot vedea.Va multumesc!

| ionik13 a răspuns:

Am vaut comentariul domnisoarei/doamnei Jelli si consider ca in cazul meu puteti cauta pe siteuri-le concursurilor enuntate.A si apropo am uitat sa mai spun ceva am obtinut locul doi la concursul Metano. Puteti verifica si acest lucru.

| ionik13 a răspuns:

Am vazut comentariul domnisarei/doamnei Jelli si consider ca in cazul meu puteti verifica pe siteuri-le concurisurilor enuntate.A si am uitat sa va spun despre concrsul Metano unde am obtinu locul 2.De asemenea, puteti verifica si acest lucru.

| Eღilia62 a răspuns:

Eu am luat 70 puncte din 100 la olimpiada de engleza din a 9 a, 9.90 la teza la mate pe semestrul 2 in a 8-a(parca teze nationale sau cu subiect unic se numeau).Ma mai pot "lauda" cu faptul ca am terminat a 9-a fara nici o absenta si cu media generala 9.00.

| Dumnezău a răspuns:

Da,dar v-ati dat seama ca o sa vina acum toti kinderii flausati sa comenteze cum ca da,si vai ce destepti sunt ei,si ce premiati si raspremiati sunt?

Eu unul cochetez la astfel de competitii cu engleza,romana,religia si matematica; nu ma laud,dar daca tot cereti, hai, sa fie!

| Alien a răspuns:

Eu sunt un exemplu!

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Sinceră să fiu, fără a da dovadă de falsă modestie, trebuie să recunosc că de obicei evit subiectul mai sus menţionat. Pur şi simplu nu mă simt bine analizată, studiată sau chestionată în legătură cu ce am făcut şi ce nu am făcut.
Dar dacă tot veni vorba, hai să spun că în ultimii doi ani am fost, la Olimpiada de Limba Engleză, prima pe listă cu punctaj maxim pe judeţul meu, şi că în decursul gimnaziului am reuşit să mă calific, în trei din cei patru ani, în primii cinci în cadrul Olimpiadei de Limba Română. Rezultate notabile aş mai avea la Olimpiada de Geografie, unde am ajuns la nivel judeţean în primii douăzeci. Bineînţeles, am mai participat la concursuri legate de materiile de mai sus, însă acestea nu sunt atât de relevante precum Olimpiadele.
Cam atât ar fi de spus!
Îi felicit pe toţi cei de mai sus pentru rezultatele lor, şi sper ca toţi să o ţinem tot aşa!

| Bluewings a răspuns:

Of course. Da!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt multi care pot sa spuna ca da, pana nu le cereti acte doveditoare degeaba.
Eu nu am avut de genul asta, sau da parca la religie in clasa a VI-a am fost olimpica la un nivel ceva mai mare, dar acolo ia toata lumea...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si dovada ta unde e?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa mi le ceara adminii in privat, doar nu te asteptai sa imi arat numele de familie si scoala la care invat sau am dat concursul pe un site public cu toate categoriile de oameni. Iti dai seama ca un violator plictisit m-ar gasi usor?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, doar ca cei modesti n-or sa se laude.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apropoo, mi-am amintit. Si cum pe mine nu ma da modestia afara din casa... in copilarie scriam poezii si am luat premiul I la nu mai stiu ce concurs. Se pune? Primesc funda? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Normal ca da! Ma puteti lua drept exemplu, sunt cel mai bun la engleza din clasa ( sunt in clasa a 7- a), poate chiar cel mai bun din scoala.

| Alexutza6755 a răspuns:

Si eu ma descurc bine, dar nu sunt la liceu.Sunt abia a V-a.

| Raluca7761 a răspuns:

Anul trecut am avut media generala 9, 86 (media 10 pe semestrul al2-lea),am avut punctaje bune la concursurile si olimpiadele de romana si matematica...Cam atat, dar sunt inca in clasa a 7-a.

| cıσccσʟαтα a răspuns:

Eu sunt doar clasa a VII-a. Am luat mentiune pe judet la olimpiada la romana in clasa a5a si a6a. La fizica locul 3 in clasaa a6a si la matematica mentiune, religie locul 2 pe judet. Pe langa astea am mai multe premii de locul I la care am participat cu creatii literare si diplome referitoare la sportul pe care il practic, handbal:*.

| frumoasa22 a răspuns:

Eu am fost la olimpiada judeteana de romana unde am obtinut locul 1

| thebeastwithfeelings a răspuns:

Nu sunt inca la liceu, sunt numai pe clasa a 6-a.Pe clasa a 4-a am luat locul 5 pe judet la olimpiada de limba si literatura romana, iar pe a 5-a locul 8 pe judet tot la olimpiada de Lb.si literatura romana si locul 10 la matematicatonguehappy