| anonim_4396 a întrebat:

La liceu exista elevi olimpici care stiu toata matematica M1?
Este posibil sa stii toata matematica?
Daca nu, de ce mai exact?

2 răspunsuri:
| Exaizo a răspuns:

Fiindca este de c** si nu te ajuta in viata decat bazele, care le inveti in clasele mici.

| Oana65 a răspuns:

E impropriu spus "toata matematica". Daca ai asemenea dorinte inseamna ca esti foarte pasionat, dar in viata nu te ajuta foarte mult. Exista anumite chestii pe care orice elev ar trebui sa le stie, chestiile de baza, dar daca tu sau altii aveti un bagaj mai mare de cunostinte, felicitari! Am spus asta in ideea ca, daca muncesti si iti doresti cu adevarat, nimic nu e imposibil! Indiferent de situatie trebuie sa nu renunti si sa crezi in visurile tale.
Prin urmare, toata matematica M1 nu te ajuta decat daca vrei sa faci ceva cu matematica. Sper ca te-am ajutat. O seara buna!