| CrisBW4 a întrebat:

1.Ce materii se predau la profilul filologie?
2. Imi pot alege limba favorita gen engleza/franceza
3. La ce materii se da teza?

Răspuns Câştigător
| Girl228899 a răspuns:

In plus nu o sa ai decat latina, si mai incolo sociologie, literatura universala, educatie antreprenoriala si daca esti pe bilingv vei avea si o materie optionala, filosofie, economie, psihologie si logica ( ultimele patru vor fi facute cate una pe an, gen intr a 9 a o sa faci logica, in a 10 a psihologie, a 11 a economie si a 12 a filosofie). Cat despre limbi, vei face si engleza si franceza/germana.

3 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Teza e din latina, engleza, romana si istorie/geografie.
Toate materiile pana in clasa a Xa, din a XIa nu mai faci materii de stiinte.
Faci si engleza si franceza, nu ai ce sa alegi, dar mai mult engleza. Nu sunt sigur, dar cred ca poti alege, la bac, intre engleza si franceza.

| Felissa13Eden a răspuns:

1.Aceleasi ca in generala, doar ca se adauga logica.
2.Da, iti alegi limba1(limba la care esti cel mai bun) si limba2(limba pe care ai facut-o mai putin).
3.Romana, latina, limba1(engleza,sau franceza, depinde) si geografie sau istorie.

| Girl228899 a răspuns:

Teza dai la engleza, latina, romana si istorie/geografie