| Georgiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

1.Cum credeti ca se simte un om in momentul in care moare?
2.Cum ne simtim?
3.De unde stim ca atunci murim?
4. Ce inseamna la urma urmei "a muri"?
5.De ce trebuie neaparat sa murim?
Stiu ca sunt atatea teorii, dar vreau si eu o parere a voastra... fara mishtokareli ieftine si d'astea...asa, niste raspunsuri.
Aaaaaaaa! era sa uit : UNDE CREDETI CE VETI MERGE?=Iad sau Rai?

Răspuns Câştigător
| lilboutique a răspuns:

1. chiar asta e faza, ca numai simte nimic. El vede atunci cand vin persoanele la el la mormant (cand il ingroapa) si atat, apoi numai stie nimic.
2. -
3. cred ca atunci cand vedem ce ti-am zis la intrebarea 1big grin
4. inseamna ca sufletul este luat sus iar corpul este lasat pe Pamant, nemaiputand sa faca absolut nimic.
5. pentru ca orice inceput are si un sfarsit...asa e viata

Si nu pot sa-ti spun unde voi ajunge, dar fata de alte persoane care fac lucruri mega urate pe lumea asta eu sunt o mica Sfantalaughing si nu doar eu, ci toti oamenii 'normali', care mai gresesc din cand in cand, nu cei care omoara etc.

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

1. Bine, grozav. Scapă de griji.
2. ---
3. De unde ştim cum să facem sex prima dată? Din instinct. Tot din instinct ştim şi că ni se apropie sfârşitul (când e vorba de moarte naturală sau de o boală incurabilă).
4. Inima încetează să pompeze sânge şi, nealimentat, creierul se opreşte. E ca şi cum ai opri un calculator. Pur şi simplu, "permanent shut-down".
5. Nu trebuie neapărat dar e "materialul prost". Pe vremuri oamenii trăiau mai mult pentru că trăiau mai sănătos. Şi, în plus, nu poţi trăi la nesfârşit. Nicio stea nu stă la nesfârşit pe cer. Nicio planetă nu rezistă nelimitat. Niciun univers nu rezistă nelimitat. Totul are un ciclu în Univers, inclusiv viaţa umană.
"6". Nu există iad, rai, dumnezeu, fantoma sfântă şi alte fantasmagorii de tipul acesta.

| Alina_9354 a răspuns:

Grele intrebari, un singur,, om,, stie raspunsul si acela este Dumnezeu! Multi oameni viseaza inainte cu cateva zile ca vor muri, altii pur si simplu simt ca se sfarsesc! Copii de obicei stiu cand vor muri, am avut un verisor care spunea cu cateva zile inainte sa moara ca nu mai are multa ata de depanat, ca s-a terminat ghemul! cand era in spital se izbise un porumbel alb de geamul lui si ne-a spus ca a venit Dumnezeu sa-l ia la ceruri si intr-o ora a murit! Nu as vrea sa ma gandesc cum ar fi, cum m-as simti, sper doar ca mai am de trait!

| kennyspark a răspuns:

Asta nu i un site pentru morti. Tragi speranta ca vreun mort ar putea sa iti raspunda la intrebarile tale. ca altcineva nu cred ca i in masura sa o faca. mistokareli ieftinn nu vrei... de unde draq crezi ca ai putea primi raspunsuri serioase?
ai cazut jos. se face intuneric. aiurea ca auzul iti dispare ultimul. asa ca s ar putea ca ultimele cuvinte pe care o sa le auzi sa fie: "hai repede repede cu bricheta aia ca moare fara lumanare''
rolling on the floor

| sofia_kiss a răspuns:

Nimeni nu are cum sa iti raspunda la astfel de intrebari pentru ca atunci cand mori nicidecum nu o sa reinvii si unde vei pleca dupa ce vei murii aici decide doar Dumnezeu