| Aihao19 a întrebat:

Ce simtim cand murim sau dupa ce murim? Ce credeti?

12 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Asteapta pana in momentul mortii si dupa vei simti.
Vreau doar sa te intreb, pentru ca ai pus o intrebare atat de... nenaturala, adica sunt chestii care chiar nu ne privesc si care nu necestia un raspuns serios.
Umpleti TPU cu intrebari despre idiotenii vazute pe alte site-uri, ca pentru asta este facut TPU, nu sa-i sfatuim pe altii care chiar au nevoie de un sfat, sunteti penibili cu intrebarile astea.
Te astepti sa-ti raspunda un mort inviat despre cum te simti cand mori sau ce?

| BloodyLips a răspuns (pentru LPCTSTR):

Omul doar a întrebat ce părere ai. Dacă n-ai nicio părere despre asta poți sa taci.

| LPCTSTR a răspuns (pentru BloodyLips):

Multumesc mult, fara tine nu as putea muri si reinvia pentru a-i raspunde.
Si... nu cred ca ti-a spus cineva, dar degeaba pui diacritice daca ai uitat sa pui un "ă", ai stricat tot farmecul rolling on the floor

| BloodyLips a răspuns (pentru LPCTSTR):

Cu plăcere, data viitoare când vorbesc cu tine o sa am grija sa nu-mi pierd farmecul.

| oprescudorin11 a răspuns:

Presupun ca am mai murit de cateva ori de vreme ce mi se pare ca stiu!
E frumos!
Trecem in alt spatiu!
Ca de obicei, ca la nastere, plangem, sau ramanem uimiti!
E frumos!

| LPCTSTR a răspuns (pentru oprescudorin11):

Frate, ce ai fumat? raised eyebrows
Keep calm ca ai o singura viata si nu mai da cu presupusul despre idei si conspiratii mai idioate decat intrebarile de genul.
Tu chiar nu te auzi ce spui, nu? raised eyebrows
Cum este posibil ca tu ca fiinta sa te "teleportezi" intr-un univers paralel? N-am auzit in viata mea o tampenie mai mare.
Esti ateu sau de alta religie?, pentru ca nu imi explic raspunsul tau.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Faptul ca tu intelegi cu LIMITE, ma dispenseaza de explicatii!

| Victoria18 a răspuns:

In sfarsit liniste si fericire in pana mea!

| Nevroza a răspuns:

Religia creaza o speranta mortii. Ca sa nu zica ca nu o sa mai existi, dar asa va fi. E starea de nonexistenta, nu simti nimic. Un somn doar ca nu te trezesti. Dar clipa morti nu cred ca e mai dureroasa ca viata. Religia creaza niste teorii, cum ar fi Reincarnarea sau Rai si Iad. Eu unul sunt foarte sceptic, desi nu ma indoiesc de existenta unui Creator.

| Isys a răspuns:

Chiar recent vizualizasem cateva videoclipuri de genul si mai auzisem in restul timpului intamplator despre ceea ce simtim cand murim. Pai eu iti raspund la intrebare cu o alta intrebare : Ce ai simtit cand te-ai nascut? Parerile pot fii impartite, ca o sa gasesti liniste, ca o sa vezi doar lucruri frumoase, cei dragi tie, ca o sa ai senzatia de bucurie, insa eu una personal consider ca nu o sa simti nimic. O sa mai ai cateva secunde de constiinta inainte de a muri, o sa iti joace mintea putin feste apoi se sfarseste totul, e ca o decapitare, in jur de cateva secunde de constiinta.

| LilPeep a răspuns:

Te eliberezi de durere

| roanunt a răspuns:

Cati ani ai? De ce iti pui aceasta intrebare? Sper ca nu iti trece ceva prin minte.