| Aihao19 a întrebat:

Ce simtim cand murim si dupa ce murim? Ce credeti?

5 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Ce simtim când murim?
Pai asta depinde de modul in care mori. Iti dai seama ca o persoana care a luat foc simte ceva diferit de o persoana care se ineaca. Deci exista o infinitate de simturi (vorba vine) pe care sistemul tau nervos le poate produce in momentul mortii.

Ce simtim dupa ce murim?
Iti raspunde dictionarul la aceasta intrebare existentiala:
"SIMȚ, simțuri, s. n. 1. Facultate a oamenilor și a animalelor de a percepe impresii din lumea exterioară cu ajutorul unor organe specifice"
"MOÁRTE, morți, s. f. 1., oprire a tuturor funcțiilor vitale."

Deci daca simturile se datoreaza unor organe speciale si daca dupa moarte acele organe nu mai functioneaza atunci concluzia este una cat se poate de simpla si anume ca: Dupa moarte nu mai simtim absolut nimic.

| danut a răspuns:

Dupa ce mori instantaneu vine invierea pentru viata vesnica sau Judecata Finala si Moartea a Doua.

| teo530 a răspuns:

Depinde cum mori, te împușca unu in cap și pa sau poate te chinuie.Si după vezi ce ai făcut toată viața și te trimite Dumnezeu în Rai sau Iad.Dar mie îmi place varianta cu bântuitul.Sa bântui un loc câțiva ani și să bag spaima în oameni să las un blestem ceva că să-i bântui pe veci.

| Romanul86 a răspuns:

Când mori și se desparte sufletul de trup simți durere iar când vezi diavolii frică.

| Golyat18 a răspuns:

Nimic si dupa, aaaaaaaaaaaa pai tot nimic...