| Atechan a întrebat:

1Ce sa pun pe Masa de Paste? Adica. evident. oua si miel. dar vreau ceva mai special si nu doar atat. Puteti sa-mi dati si mie retete usoare bune pentru Masa de Paste?

2Aveti idei cum as putea decora casa?-mai mult lucruri manuale-

3Nu mai vreau sa fac oua colorate simple... Stiti cum as putea sa le fac ca in Muntenia (cu model f. dragut

3 răspunsuri:
| BreeTPU a răspuns:

Uite aici ce poti pune pe Masa de Paste in 2013 http://www.bree.ro/discutii/retete-culinare/1872-masa-de-paste-in-2013.php

| Lia09 a răspuns:

Ai putea sa faci niste rulouri din piept de pui umplute cu putin cascaval, porumb si sos de tomate sau rulouri din carne de porc umplute cu o bucatica de cabanos, morcov, gogosar in otet.
Ai putea sa mai pregatesti la aperitiv niste masline verzi fara samburi, date prin pesmet si prajite putin. O rulada de cascaval (e mai scumpa si putin mai greu de facut). Niste cosulete umplute cu un fel de salata din ceapa verde, rosii, ton maruntit in ulei, plus sare, piper si daca mai vrei tu sa pui alte condimente.
Spor la gatit!

| Alesssya a răspuns:

1. Poti gasi aici multe retete pentru Masa de Paste http://www.divainbucatarie.ro/pasca-si-cozonaci-pentru-paste/
Si poti face alta treaba. Poti lua o seringa si mai multe oua. Le spargi in dos si le scoti zeama cu seringa apoi le poti colora cu oja sau acuarele, poti face diferite modele pe ele(fete zambitoare, flori, fluturi) depinde de imaginatie! Funda?