| Sabrine a întrebat:

2012.anul sfarsitului sau ceva de genul. oamenii au prevestit mereu sfarsitul ca fiind aproape si inca mai fac asta. dar nu s-a indeplinit niciodata. ce parere aveti? dc toate prezicerile si profetiile zic ca in 2012 este sfarsitul? mie mi se pare ceva banal. un subiect de discutie mondial, o ascundere a altor probleme prin aceasta, o mascare. ceva de genul mutatii, masini a timpului sau mai stiu eu celaughing. voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| alecs871 a răspuns:

Profetii pentru 2012? Ceva legat de crestinism privind sfarsitul lumii in 2012?
Faza cu 2012 este data de niste mayashi ( sincer nu stiu exact ce bastinasi, ca aia din apocalypto, mai sunt si aia) dar ma rog, acum depinde de fiecare.
Daca te iei dupa profetii, ce facem cu Nostradamus, el a zis ca vine sfarsitul lumii in 3797. Si cred ca sunt clarvazatori, profeti unu la un milion, si tot mai multi din`astia spun ca e in 2012, ce a auzit de la altul.
Asa ca hai, ne vedem cu bine in 2013 happy.

6 răspunsuri:
| daniDeeDee a răspuns:

Pe 21 decembrie 2012...deci mai avem aproape 3 ani de trait devil

| Paris a răspuns:

Eu sper sa fie vorbe in vant, modalitati de a scoate cat mai multi bani si nu un adevar. Ma infricoaseaza, ma sperie si ma deprima subiectul asta

| Orannginna a răspuns:

Cum bine zice si @alecs871, trec pe aici prin 2013 si te salut!winking

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Vine drek si ne ia, asa sa zis si in 2000 si tot nu s-a intamplat nimiclaughingeu nu cred ca va veni sfarsitul lumii niciodata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da tu de ce te temi? ca doar santem toti in aceeasi oala? las sa vina, nu mi-e frica.sa se termine odata balamucul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omenirea si omul asa cum este are limite exacte si bine definite, ca sfarsitul va veni in 2012 sau mai tarziu el sigur va veni, totul este scris in adn nostru; sigur nu va fi sfarsitul vieti ci o trecere la alta forma de viata atat material cat si spiritual