| anonim_4396 a întrebat:

6 ani diferenta de varsta dintre o fata si un baiat e mult?
Fundita

Răspuns Câştigător
| denysukafrumusika a răspuns:

Nu e mult... daca ei se iubesc si baiatul e dispus sa o astepte pana se va maturiza si va avea rabdare cu ea va fi OK! asa cred eu! FUNDITA big grin

4 răspunsuri:
| Anca16188 a răspuns:

Nu:* de ce sa fie? e putin cam mult cei drept.dar mie nu mi se pare exagerat..cunosc persoane care au si 10 ani diferenta, si aia nu ii afecteaza :*

| StefanMV a răspuns:

Daca ai ca fata intre 13 si 18 ani atunci da. E o problema 6 ani diferenta pentru ca fiecare vede altfel viata si vede altfel o relatie. Daca amandoi aveti peste 18 ani, nu mai cred ca e o problema 6 ani.

| AndaVr a răspuns (pentru StefanMV):

Fata are 16 baiatul 22 thinking

| StefanMV a răspuns (pentru AndaVr):

Am o prietena care face 17 ani vara asta iar prietenul ei are aproape 21. Diferenta e si mai mica si tot merge destul de greu relatia deoarece fiecare vrea o altfel de relatie. La 22 de ani un baiat ca sa aiba o relatie adevarata trebuie sa faca dragoste\sex. Asta e sigur la varsta aia. Iar ea avand 16 ani are 2 variante: 1) face ce isi doreste si el asta insemnand sa isi strice copilaria; 2) nu face ce doreste el, iar relatia va merge din ce in ce mai prost.

| BayernMunchenkpr a răspuns:

Da, e mult pentru ca nu are cum baiatul sa te placa. Gaseste pe altcineva.