| anonim_4396 a întrebat:

A primit fratele meu un mesaj de la o persoana cunoascuta:
Exista un astfel de serviciu in reteaua cosmote? Asa a spus acea persoana. Fratele meu stiind ca nu are credit pe cartela, motivand astfel ca mesajul e gratuit.
Astept sa ma lamuriti daca doriti, puteti si stiti, evident.
Mersi!

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Da, există.
Se face aşa: *111*076xxxxxxx#
E valabil doar între numere de cosmote şi ăluia îi va apărea un mesaj exact cum a primit fratele tău.
E gratis dar trebuie să ai minim 16 cenţi credit, să nu fii în perioada de graţie şi ai voie doar o dată pe zi.

Succes.

| ionela_5345 a răspuns:

Nu am inteles ce ai vrut sa aflii, daca poti sa fii mai explicit, poate pot sa te ajut.

| moniquec a răspuns:

Da exista o optiune de a trimite mesaje gratis care sa contina textul Ce mai faci sau solicitare de credit
sper ca am putut sa te ajut

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pfff... nu s-a trecut si continutul mesajului primit de fratele meu.
Acesta era: utilizatorul cu numarul XXXXXXXXXX te roga sa il contactezi. Mesaj standard trimis prin intermediul serviciului "Contacteaza-ma".