| Farcas a întrebat:

A revenit din nou problema ca trebuie sa merg la taracryingcryingcrying si nu`mi place.straight face Ce sa le spun la parintei mei sa-i conving sa ma lase sa merg cu prietenul meu? Dar el ce sa le spuna la ai lui? Inca nu a vorbit cu ei, dar ce sa le spuna, ca sa il lase?crying va rog dati`mi si de data asta un sfat, pentru ca, chiar nu stiu ce sa mai faccryingcrying( Daca ati putea serios, fara misto`uri.mersi

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Sweetcandy, dar u ai trecut p l sc? k vad k e usor sa zici de alti dar nu t uitzi la km scrii u.
timea, te inteleg. Si eu uram vacantele la bunicii din partea tatalui, din acelasi motiv. Si trebuia sa stau cate o luna din vacanta de vara (!). Pana la urma le-am spus ferm parintilor (tatalui, ca el insista) ca nu vreau sa merg, nu imi place etc. Si nu a mai insistat sa stau o luna, dar, asa, cateva zile tot trebuia sa merg. Noroc ca am crescuthappy Cati ani ai? Probabil va trebui sa mai induri o perioada. Cat despre a-ti lua prietenul drept companie, depinde doar de parintii vostri (si de bunici). Probabil ca ajuta daca le promiteti parintilor (si va tineti de promisiune) ca dormiti in camere separate. In rest, ca va ajutati bunicii prin gospodarie etc. Bafta!

13 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Sweetcandy, nu am spus ca este corect ce a scris timea. O chestie care imi displace pe site o reprezinta moralistii. Uita-te-n ograda ta intai si, daca e curata si in ordine, iar orgoliul nu te lasa, fa-i morala vecinului. Atata timp cat tu spui : n-ai trecut pe l sc? (te dureau buricele degetelor daca scriai cuvintele intregi?) si in continuare bagi 10 "k" pe rand, cred ca nu esti tocmai persoana potrivita sa comenteze. As putea trage si eu concluzia ca nici tu nu ai dat pe la scoala, ci ai stat toata ziua pe messenger, ca sigur la scoala nu se preda (inca) in limbaj de messenger.

| psiholoaga a răspuns:

Nu e treaba mea sa corectez oamenii pe site. Daca as sta sa atrag atentia tuturor celor care scriu cu greseli gramaticale, as imbatrani aici. I-as fi atras atentia daca ar fi incercat sa corecteze pe cineva si mi-ar fi sarit in ochi modul in care se exprima. Cat despre fundita... nu inteleg. A cui e intrebarea asta? Tot tu esti timea?big grin Dubla personalitate? Observ ca nu ai mai scris "k", deci, se poate. E bine, inseamna ca efectul mess e reversibil.

| Nastia a răspuns:

Eu una nu inteleg de ce nu-ti place la tara. ce ai cu locul asta si cu oamenii lui? sunt tot oameni k si tine, tot cu o viata, au si ei ideile si mentalitatile lor,... spune-le k mergi la o colega[daca nu cumva locul de la tara e la bunicii tai]si el sa le spuna alor sai k trebuie sa plece undeva[la un prieten cateva zile, sa-l ajute la ceva, cum ar fi sa-l ajute sa-si repare masina]. eu stiu?

| SweetCandy a răspuns:

Chiar nu sunt rea si nu vreau sa fac misto pe seama ta... da Dumnezeule u ai trecut pe l sc?
adica: "am revenit din nou"; "la ai lui"; "ca chiar"

Mama...mama...vb q el, q parintii lui... dar cred ca daca vb si q el q atatea greseli, nu poti sa il faci sa inteleaga ce vrei de faptlaughing

| SweetCandy a răspuns:

Psiholoaga... e corect ce a scris ea... daca da...jos palaria...

| SweetCandy a răspuns:

Psiholoaga...macar stiu ca nu esti de acord nici cu spusele ei...happyei bine, asa cum mi-ai atras mie atentia trebuia sa-i atragi si ei atentia ca a facut un dezacord cat caru' asa ca...las-o balta... apropo sper sa observi ca nu am mai folosit abrevieri si ca ti-am oferit si o fundita...asta pentru ca admir raspunsurile tale in general...

| Farcas explică:

Nu`mi place la tara pentru ca nu am nici un copil de varsta mea.n-am cu cine sa stau acolo, ma plictisesc si nu suport sa merg

| Farcas explică:

@sweetcandy ...esti dusa rauwinking
in primul rand am pus,, ca, chiar,, deci nu vad care ar fi problema, mai alea problema ta

si da. ce sa le spuna la ai lui.la ai lui parintziwinking

ce sa mai spun de limbajul tau atunci?
cuvantul,, cu,, il inlocuiesti cu,, q,,
cea mai mare prostie everwinking

nah in fine. oricum ti-am dat un stupid ca nu mai ajutat cu nimicoh go on

| kitty_8919 a răspuns:

Incercati sa vorbiti cu parinti asta depinde daca parinti sun indulgenti cu voi daca sunt mai severi folositi o monciuna foloseste si mincina la cevabig grin

| Ellena a răspuns:

Cred ca nu ar trebui sa fiti chiar asa rai cu @sweetcandy..."@sweetcandy ...esti dusa rau" prea de tot...
ea s-a referit la gramatica la intelesuri, cacofonii...asta e stilul ei de a scrie cu q=cu, k-ca si abrevieri...
in privinta problemei talesad...nu stiu ce e de facut...

| sharky88 a răspuns:

Este imposibil.....asta este adevarul laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tre'sa va faceti fiecare treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te pot ajuta eu sunt mario si am un sfat bun spune-le la parinti tai asta:mother father trebuie sa plec pana acasa ca am probleme cu scoala pa:-)