| cristiantent a întrebat:

A venit vara, a venit si vacanta odata cu ea! si nu prea avem ce face nu-i asa? eu m-am gandit sa-mi caut un job pe timpul verii, doar ca nu gasesc, cine imi poate recomanda ceva? a da, am 16 ani si sunt din oradea.

Răspuns Câştigător
| JenniferD a răspuns:

Mai nou e bine ca poti lucra de la 16 ani si eu vreau vara viitoare sa-mi caut ceva, vara asta am ocupatie, ai putea sa incerci la un restaurant(chelner, ajutor la curatenie), la un market (pentru impartit pliante), muncesti cel mult 6 ore pe zi, 30 pe saptamana, si iti faci si experienta. incearca in mai multe locuri pentru ca mai dai si de aia care nu vor sa angajeze monori( cu contract pe 3 luni), sau la avon, oriflame (asta pentru fete). bafta!

4 răspunsuri:
| plasticsmile a răspuns:

Nu prea ai ce sa lucrezi la varsta asta pentru ca nu ai varsta legala.tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți lucra la un supermarket happy

| cristiantent explică (pentru anonim_4396):

La 16 ani?! sincer acuma ..cine ma ia pe mine oh go on

Răspuns utilizator avertizat