| Denisaa1235 a întrebat:

Abia ce incep si eu a9-a si deja incep sa fiu amenințată cu bataia. Mi-a dat cineva mesaj pe tellonym ca anonim zicand ca daca ma prinde pe la liceu printr-o pauza sau dupa scoala ma bate cu tot gang-ul. Am intrebat ce am facut si asta cica "pentru ca respiri" si dupa i-am zis sa-mi dea mesaj in privat pe insta daca e chiar asa serios si dupa imi zicea ca ce sa faca cu mine in privat. Nu stiu daca e ceva serios sau e doar sa ma sperie si chiar ii iese. Dar maine ma duc si la doctor ca sa-mi dea trimitere la psiholog. Stiu sigur ca am anxietate sociala avand in vedere ca am simptomele alea si mi-e frica sa incep a9-a. Plus cu amenințările astea si daca chiar e adevarat, nu stiu ce o sa fac pentru ca eu cum sunt cu anxietate si sunt foarte sensibila, o sa ma afecteze si asta si o sa se agraveze situatia. La liceu o sa fie si mai nasol decat in generala si pur si simplu mi-e frica de toti si incep sa-i tremur cand ii vad.

3 răspunsuri:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Ai suparat pe cineva, ai facut ceva aiurea?
De obicei cainii care latra mult nu musca. Daca era unu hotarat sa ti-o traga nu statea atata la discutii, venea isi facea damblaua si dupa gata. Calmeaza-te ca totul o sa fie ok happy

| Denisaa1235 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Eu in liceul ala cunosc cateva persoane, dar nu asa multe. Si chiar am vorbit cu ele si sunt intr-o situatie ok cu ele deci nu stiu clar cine ar vrea sa ma bata. Darr mi-au zis niste prietene ca pot sta cu ele sa vedem cine e aia sau ăla. Pe langa asta, mai vor niste chibrite d-astea de 13 ani sa ma bata laughing De fapt una dar le pune si pe celelalte ca nu cred ca are tupeu sa vina la mine ea personal.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Stai calmă! Ăștia care fac amenințări on-line sunt doar niște timizi frustrați care vor să își verse nervii on-line. Ignoră-l sau, dacă te deranjează rău, depune plângere penală pentru infracțiunea de amenințare.