| rapa a întrebat:

Absentele la scoala, ma afecteaza cu ceva daca sunt motivate? mersi fain

7 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Daca sunt motivate nu au de ce sa te afecteze, mai ales daca ai motivare de la medic!

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru AlinaaAli):

Dacă trec peste 120 indiferent dacă sunt motivate sau nu, în orice liceu NORMAL eşti pus să repeţi anul.
E în regulament.

| AlinaaAli a răspuns (pentru Nuvăsufăr):

La mine in liceu nu era asa, si crede-ma ca am avut absente la greu! si totusi era un liceu bun!
Depinde doar de motivul pentru care ai absente, nu te poate exmatricula daca faci pojar, apoi peste o saptamana facu oreion si mai faci si o pneumonie, e logicwinking

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru AlinaaAli):

Repeţi anul=exmatriculat?
Faci confuzie.
Eu am zis, la un liceu care se respectă, nu se tolerează aşa ceva. Înseamnă să lipseşti o lună întreagă.

| AlinaaAli a răspuns (pentru Nuvăsufăr):

Tot cam una e, si daca esti exmatricult, trebuie sa repeti anul oh go on
Depinde de liceu, sunt licee care se respecta si acolo se fac cele mai mari grozavii, insa, nu ia nimeni masuri, si nu repeta nimeni anul!

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru AlinaaAli):

De fapt nu e acelaşi lucru, poţi continua anul la alt liceu.
Crede-mă într-un liceu bine cotat aşa ceva nu se permite, deoarece sunt "controale" şi cineva îşi poate pierde postul pentru că n-au luat măsuri.

| bombasexy00 a răspuns:

Nu te afecteaza cu nimic! doar ca trebuie sa iti iei lectiile pe care profesorii le au predat colegilor tai, pentru a nu ramane in urma! funda?