| Blackwoman27 a întrebat:

Daca lipsesc un semestru de la scoala desi am absentele motivate medical va trebui sa repet anul?

Răspuns Câştigător
| CherryLove a răspuns:

Legea invatamantului spune ca la 70 de absente motivate repeti anul din motive medicale. Acum depinde de institutia de invatamant de profesori de directori si daca se respecta cu strictete regulamentul. De anul asta nu mai merge sa chiulesti la greu, in anii precedenti colegii mei au avut si 100 de absente si au trecut. Acum lucrurile s-au schimbat si sunt tot mai exigenti pentru ca daca nu iau masuri o sa fie sanctionati si pe saracia asta nimeni nu vrea sa-si piarda locul de munca.

| Blackwoman27 explică (pentru CherryLove):

Dar nu e corect asa!
De exemplu daca ma moperez si stau si in ghips si recuperarea imi mai ia cateva luni ce dumnezeu fac? straight face

3 răspunsuri:
| IoanaLoredana a răspuns:

Depinde de profesori... teoretic da pentru ca ai mai multe absente decat note...

| Andrei07565486 a răspuns:

Depinde si de ce problema ai avut, si acum mai depinde si la ce scoala esti,,.happy