| Tso a întrebat:

Aceasta intrebare se adreseaza in mod special fetelor. Voi ce stiti despre cancerul de col sau despre vaccinul impotriva acestuia? Ati fost informate de catre cineva? Ati dori sa faceti acest vaccin?

Răspuns Câştigător
| ioana181 a răspuns:

Pai cred ca cel mai interesant lucru despre acest vaccin este ca nu este importiva cancerului la col laughing. Este impotriva unui virus care nu este 100% sigur ca provoaca cancerul la col. Si nu as fi de acord sa-mi fac vaccinul. Avenit o femeie cu un chestionar la parintii unei prietene si zicea ca daca 50% din populatie vrea sa se faca vaccinul, se va face. Daca 50% nu vrea nu se va face. laughing

10 răspunsuri:
| daii a răspuns:

Nu, nu as dori sa fac acest vaccin. Si stii de ce? Pentru ca asta e un vaccin importat de la americani. dar problema este ca ei nu l-au testat.ni l-au "bagat" noua pe gat.ca noi parca am fi cobaihappy. Nu ma intereseaza acest vaccin.Nimeni nu e obligat sa-l faca.nimanui nu i se impune nimic. Asa ca.cine vrea sa-l faca il face si cine nu, nu!

by daiiwinking

| Miяu a răspuns:

Nu, nu as vrea sa fac vaccinul, in plus efectul asta se pierde in 4 ani... asa ca...

| vasilevasi a răspuns:

E poza ta la profil? sunt curios

| vasilevasi a răspuns:

Nu prea as avea incredere in ziua de azi in nici un vaccin,in afara de cele obligatorii la copii, companiile farmaceutice din intreaga lume nu mai stiu cum sa si vinda medicamentele, pentru asta sunt in stare sa inventeze chiar si boli noi.

| vasilevasi a răspuns:

Dupa mine,nici folosirea anticonceptionalelor nu e deloc in ordine,toate au efecte secundare,oricita reclama ar fi pentru ele.s-ar putea sa duca,in anumite cazuri la aparitia unor forme de cancer.cel mai bine ar fi sa se foloseasca prezervativul, sau si mai bine ar fi ca partenerul sa aplice "fereala"in actul sexual. daca vrea, poate.

| Tso explică (pentru vasilevasi):

Poza nu este a mea, seamana dar nu rasare. Iar in legatura cu anticonceptionalele, sunt oricum mult mai bune decat "fereala", asta daca sunt facute si analize, pentru a verifica daca exista BTS.

| vasilevasi a răspuns (pentru Tso):

Eu as aplica cu tine "fereala"daca nu te ar deranja

| vasilevasi a răspuns (pentru vasilevasi):

Nu sunt chiar anonim, deoarece datele mele sunt reale, inclusiv poza.cit despre propunere,ma bucur ca nu te a deranjat si as vrea s o revizuiesc putin,spunind ca mi ar place sa ne cunoastem, poate ne placem. daca vrei sa comunicam mai intim, as vrea la id ul meu:vasileguiman deoarece aici nu pot trimite mesaje.pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-ar fi frica dar las face. este foarte important vaccinul acela