| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 ani am fost cu o fata 1 an aproape si ea a fost prima iubire si am tinut foarte mult la ea. Dupa ne-am certat s-a combinat cu altu si au stat 1 an si ceva si ei impreuna, Am incercat sa ii despart dar am facut un rau... Acum dupa 1 an s-au despartit. M-am bagat in seama cu ea a fost bine si dupa 1 saptamana i-am spus ca vreau sa fiu din nou cu ea nu vreau sa o mai pierd, dar ea mi-a spus ca inca mai tine la el si vor sa se impace. Nu stiu ce sa fac nu vreau sa o mai pierd. :-|

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu mai fi fetita pentru ca aia rade de tine vazand ca o tot cauti.

| mona a răspuns:

Ar trebui sa accepti realitatea,, ai pierdut-o deja si nu mai e nimic de facut

Răspuns utilizator avertizat
| Raull7 a răspuns:

Deja ai pierdut-o oh go on nu mai are rost sa faci absoluut nimic big grin Trebuia sa iti dai seama chiar cand v-ati despartit tongue

| DreyP a răspuns:

Problema ta e ca dupa un an de zile tu inca incerci sa fii cu ea,asta e o problema destul de grava de care presupun ca nu iti dai seama.
Alta problema si mai grava ar fi ca ai incercat sa ii desparti,asta denota ca nu iti pasa de sentimentele ei ci doar de ale tale,daca ti-ar fi pasat de ea asa cum zici ai fi lasat-o sa fie fericita cu acel baiat,dar nu, tu vrei sa fie fericita alaturi de tine,nu de altcineva.
Exista doar o sansa ca ea sa se intoarca la tine,acea sansa are numele de "uita de ea".
Cum crezi ca acea fata o sa se intoarca la tine daca vede ca esti asa de disperat sa o ai, si ca dupa un an de zile nu ai putut sa te maturizez pe plan sentimental si sa treci mai departe?
De ce crezi ca ar sta fata aceea cu tine?
Pana nu o sa te maturizezi un pic si ai sa incepi sa iesi cu alte fete sa socialezi cu alte persoane, ca fata sa vada ca acum numai esti acel obsedat dupa ea, ci ca baiatul care odata a asteptat un an sa fie cu ea din nou acum debia daca mai are timp de ea sa o scoata la un suc intre prieteni.
"Nu poti rezolva o problema la acelasi nivel de gandire la care a fost creata problema."spunea Einstein
Acum daca problema ta fiind obsesia pentru aceasta fata s-a creat la nivelul de gandire "eu vreau ca ea sa fie cu mine" e logic ca nu o sa se rezolve la acelasi mod, ci ca o sa se rezolve la modul de gandire "boon, ia sa vedem cu ce fete mai ies si eu azi in oras"
^.^

| Ceeezar a răspuns:

Totusi m-a iertat pentru ce am facut laughing