| Aly28 a întrebat:

Acum 2 zile m-a facut cam 30-40 de abdomene pentru ca vreau sa mai slabesc, iar azi ma doare f rau abdomenul. ce sa fac? sa continui cu exercitiile?big grin

Răspuns Câştigător
| DonPablo a răspuns:

Te doare din cauza ca ai facut febra musculara. Febra musculara se face cand depui un efort mare si brusc.Cand vrei sa faci abdomene incepi sa zicem de sambata cu 10 duminica faci 15 luni faci 20 marti faci 25 iar dupa accea de marti pana sambata faci tot cate 25.De duminica faci 30 luni 35 si marti 40 si iar stagnezi si tot asa.dar nu sunt de ajuns abdomenele pentru a slabi.trebuie sa ti si o cura buna si sa nu mai mananci dupa ora 18:00 indiferent cat tie de foame. fundahappy

10 răspunsuri:
| Laviiiiii a răspuns:

Da continua. Te doare pentru ca ai facut febra musculara. Febra musculara ai facut-o pentru ca abdomenul tau nu fusese solicitat asa de mult. Trebuia sa incepi cu mai putine abdomene si dupa ce iti intrai in ritm mareai numarul. Dar nu e nici o problema. Tu trebuie sa continui cu abdomenele pentru ca febra musculara trece prin miscare. Sper ca ti-am fost de folos:*

| Aly28 explică:

Tin si curalaughing dar nu am mentionat acest lucruhappy

| SoNevable a răspuns:

Salut! Pai tine si tu o cura de slabire...straight face Pentru ca abdomenele nu te ajuta sa slabestitongue

| Andreea_8672 a răspuns:

Da, logic ca trebuie sa continui.

| BeWiSeOaReAmScRiScOrEcT a răspuns:

Ia o mica pauza si cand te simti mai bine continua

| Laviutzza a răspuns:

Ai febra muscularaoh go on... daca vei continua iti va trece, daca nu durerea va ramane si iti va trece mai greu. Pupici:*:*:*

| Stein a răspuns:

Nu o sa slabesti niciodata facand abdomene... febra o sati treaca in 2-3 zile.sa revin daca vrei sa slabesti trebuie sa micsorezi mesele incat sa consumi vreo 1000-1500 de calorii pe zi incearca sa bei mai multa apa (te ajuta la slabit pentru ca nu o sa mai mananci la fel de mult)bea un pahar inainte de masa si ca sa slabesti du-te la alergat nu abdomene ca nu au legatura(abdomenele sunt pentru muschi

| stilferlo a răspuns:

Este doar o febra musculara, parerea mea este sa continui, dar daca vrei sa slabesti, nu numai abodmenele te pot ajuta, chiar si alergarea...continua exercitiile

| devilandreeaa a răspuns:

Indiferent. la febra musculare e indiferent. mai bine oprestete pentru ca astfel febra va dura mai mult

| TheAbcdxd a răspuns:

Da