| Andiiiiiii a întrebat:

Hei TPU salut as vrea si eu o dieta ceva orice ca sa slabesc de 3 zile m am apucat de abdomene si alte exercitii pentru abdomene si cum sa va spun nu reusesc sa le fac cum trebuie si ma doare rau abdomenul dar tot o sa incerc sa le fac ceva idei pentru un program de slabit?

Răspuns Câştigător
| MioaraParalescu a răspuns:

Nu o sa slabesti nici macar un gram daca continui cu abdomenele!
Pentru slabit ai nevoie de exercitii cardio:inot, alergat, bicicleta.
Si trebuie sa eviti mancarurile de fast-food, painea, pastele fainoase si alimentele ce contin multe calorii.
Ideal ar fi sa ai 3 mese pe zi.
Poti slabi 5 kg in 2 saptamani daca mananci cum trebuie si alergi 15-20 de minute pe zi.

1 răspuns:
| Woodenpints91 a răspuns:

Normal că te doare abdomenul, dacă până acum nu l-ai obişnuit deloc cu efort şi l-ai umflat de mâncare.
Aşa se întâmplă când faci mişcare abia după ce-ţi dai seama că începi să nu mai arăţi a om.
Dacă-ţi foloseai zilnic cum trebuie muşchii abdominali, acum nu mai aveai probleme de genul.