| Dreaminatyou a întrebat:

Acum 4 luni a început să-mi placă de el..Ne-am cunoscut la club, am dansat. apoi am dansat de mai multe ori la club, am stat si cu el la masa de mai multe ori, deoarece o prietena de-a mea stă cu un prieten de-al lui..Acum am început să ne cunoaştem mai bine. vorbim.mă bagă în seamă când ne întâlnim pe undeva, uneori face propuneri de genu' "nu mă săruţi să vezi ce gust are [nu ştiu ce]" sau "aşează-te lângă mine că nu te mănânc", dar pe mess nu şi nici like-uri pe facebook nu-mi dă.Dă likeuri la o mulţime de fete. însă am remarcat că de 3 săptămâni îi dă like unei fete cel puţin o dată la 2 zile.Să-i placă de ea? Nu ştiu ce să cred, dar imediat cum adaugă o poză ..imediat cu likeul la poza ei ..acum câteva luni fata aceea a fost iubita unui amic de-al lui, însă el tot inisistă cu likeurile la pozele ei. ..Credeţi că mă place sau că am vreo şansă de a fi cu el? : Aa şi credeţi că îi place acea fată dacă tot insistă atât cu likeurile? Dacă da ..cum aş putea să-l fac să şi-o scoată din cap?thinking Mulţumesc! Sincer n-aş vrea să renunţ la el big grin

4 răspunsuri:
| Vladuthz a răspuns:

E posibil ca tie sa nu-ti dea likeuri tocmai pentru ca te place, asta fiind cea mai probabila situatie. Ti-as sugera ca atunci cand te mai invita langa el sa te duci si sa nu stai 10 ani sa te gandesti. Eventual poti incepe si tu cu apropourile.

| foxsilver a răspuns:

Atitudinea lui este un mic joc"de-a gelozia", un joc al dragostei.Stiind ca tu ai cont pe facebook, si vei vedea cui ii da like, vrea sa vada reactia ta, daca te deranjeaza acest lucru.Dar pentru ca acest joc este un"du-te-vino", poti face si tu la fel.Ce te impiedica? Femeile se pricep cu mult mai bine la astfel de tactici.

| luliluli a răspuns:

Nu cred ca conteaza like-urile pe facebook. cred ca Vladuthz are dreptate. poate nu-ti da like tocmai pentru ca te place.
Poate in relatia voastra, care este la inceput, vrea mai mult decat niste like-uri pe Facebook.
Nu te mai gandi la "cealalta". Poate sunt prieteni pe facebook si atat, si nu ai ce sa faci sa si-o scoata din cap, ca orice ai face inseamna risipa de energie fara nici un rezultat. Incearca sa-l accepti asa cum e, cu prietenii si prietenele lui, continua sa flirtezi si incearca sa fii spontana si sa-i raspunzi la flirt nu direct, cumva, astfel incat vorbele tale sa fie cu doua intelesuri... asta s-ar putea sa-l incite.
Barbatii sunt vanatori prin definitie. Nu vor sa obtina "prada"usor, vor sa lupte pentru ea. Nu uita asta. Nu -l respinge, dar nici nu ceda imediat. Succes!

| Georgykaa a răspuns:

Pai eu nu cred ca el tine la tine pentru ca daca te-ar iubii ti-ar da tie lik-uri si in plus ce conteaza likurile si comentariile pe facebook
eu iti zic sincer gandeste-te la ceva care sa il cuceresti cum ar fi in fiecare seara trimmite-i mesaje de noapte buna si tbx in fiecare dimineata trimitei mesaj k neata si pupic deci cum ar fi recucerestel si mai fa un pariu sa iti spuna daca te iubestebig grin ok