| Dreaminatyou a întrebat:

Bună TPU!

Îmi place de un băiat, dar nu ştiu dacă şi lui îi place de mine..Este o poveste lungă, însă o să încerc să fac un "rezumat".

Acum 4 luni a început să-mi placă de el..Ne-am cunoscut la club, am dansat. apoi am dansat de mai multe ori la club, am stat si cu el la masa de mai multe ori, deoarece o prietena de-a mea stă cu un prieten de-al lui..Acum am început să ne cunoaştem mai bine. vorbim.mă bagă în seamă când ne întâlnim pe undeva, uneori face propuneri de genu' "nu mă săruţi să vezi ce gust are [nu ştiu ce]" sau "aşează-te lângă mine că nu te mănânc", dar pe mess nu şi nici like-uri pe facebook nu-mi dă.Dă likeuri la o mulţime de fete. însă am remarcat că de 3 săptămâni îi dă like unei fete cel puţin o dată la 2 zile.Să-i placă de ea? Nu ştiu ce să cred, dar imediat cum adaugă o poză ..imediat cu likeul la poza ei ..acum câteva luni fata aceea a fost iubita unui amic de-al lui, însă el tot inisistă cu likeurile la pozele ei. ..Credeţi că mă place sau că am vreo şansă de a fi cu el? : Aa şi credeţi că îi place acea fată dacă tot insistă atât cu likeurile? Dacă da ..cum aş putea să-l fac să şi-o scoată din cap? thinking Mulţumesc! Sincer n-aş vrea să renunţ la el big grin

4 răspunsuri:
| Flyn a răspuns:

Buna
Mai bine intreaba-l daca ii place sau nu de acea fata, e mai sigur asa.Bafta.:*

| LaNaibaa a răspuns:

Poate ca "acea fata " ii este o prietena buna sau poate ca il gaseste pe messinger si il roaga sa ii dea like-uri. - unele fete asa mai procedeaza. Sigur te simpatizeaza., Cat de mult, nu stiu. dar vorbeste cu el si zii ca il consideri cel mai bun prieten, apoi. spuneti-va secretele si...winking bafta! :*

| MeeJenn a răspuns:

Uf, e complicat. Am o prietena care e cam in aceeasi situatie ca tine si i-am dat aceleasi sfaturi:
1. In primul rand din moment ce iti spune lucruri ca acelea e clar ca te place, altfel nu ar mai fi insistat.
2. Daca ii da like la poze acelei fete nu inseamna ca o place. Vezi cum se comporta cu ea atunci cand e cu ea, fata in fata. Si in cazul in care el o place lasa-l sa fie cu ea. Pana la urma decat sa fie 3 nefericit mai bine doar 1 si in plus sunt sigura ca mai devreme sau mai tarziu el se va plictisii de ea.
Si referitor la faptul ca el iti spune "chestiile" alea... incearca sa nu-i dai atentie. Nu fi ca celelate fete care ii sar direct in brate. Lasa-l sa astepte, fa-l sa te castige, sa te merite. Poate el spune lucrurile alea tuturor fetelor. Fii tu aia diferita! Sper sa-ti fost de ajutor!

| Ellaelena09 a răspuns:

Cine stie ce gandeste el... Draga mea fii sigura pe tine si incearca sa te apropii de el poate cine stie, si lui ii place de tine, Sincer un like nu prea conteaza, poate el si fata respectiva sunt amici si tu nu stiihappy! Sper sa-ti fie de folos raspunsul meu! fundita? :*:*:*