| Dreaminatyou a întrebat:

Bună TPU!

Îmi place de un băiat, dar nu ştiu dacă şi lui îi place de mine..Este o poveste lungă, însă o să încerc să fac un "rezumat".

Acum 4 lunithinking a început să-mi placă de el..Ne-am cunoscut la club, am dansat. apoi am dansat de mai multe ori la club, am stat si cu el la masa de mai multe ori, deoarece o prietena de-a mea stă cu un prieten de-al lui..Acum am început să ne cunoaştem mai bine. vorbim.mă bagă în seamă când ne întâlnim pe undeva, uneori face propuneri de genu' "nu mă săruţi să vezi ce gust are [nu ştiu ce.laughing]" sau "aşează-te lângă mine că nu te mănânc", dar pe mess nu şi nici like-uri pe facebook nu-mi dă.Dă likeuri la o mulţime de fete. însă am remarcat că de 3 săptămâni îi dă like unei fete cel puţin o dată la 2 zile.Să-i placă de ea? thinking Nu ştiu ce să cred ..acum câteva luni fata aceea a fost iubita unui amic de-al lui, însă el tot inisistă cu likeurile la pozele ei.straight face Sâmbăta viitoare o să mergem la o petrecere cu mai mulţi prieteni comuni şi nu ştiu cum să ma comport cu el ..Credeţi că mă place sau că am vreo şansă se a fi cu el? : Aa şi credeţi că îi place acea fată dacă tot insistă atât cu likeurile? Dacă da ..cum aş putea să-l fac să şi-o scoată din cap? thinking Mulţumesc! Sincer n-aş vrea să renunţ la el big grin

4 răspunsuri:
| ᵖᵘᶠᶠʸˡᶤᶜᶤᵒᵘˢˢ☠ a răspuns:

Facebook-ul e o lume virtuală iar avansurile clare pe care ţi le face indică destul de evident faptul că te place-pe tine! Nu îţi mai face atâtea griji în privinţa celeilalte, atât timp cât în viaţa reală el gravitează în jurul tău. Dacă te simţi bine în preajma lui, dă-i bice.Simte-te bine.Nu te sfii şi distrează-te cât poţi.Se anunţă o relaţie frumoasă la orizont. happy

| IubesteEa a răspuns:

Asa eram si eu ca tine daca ii da like inseamna ca o place, nu e asa ii place poza nimic mai mult nu neaparat ca o place, dar din moment pe tine te saluta cand te vede cred ca te place dar ca sa fi sigura intreaba-l tu undeva fata-n fata amandoi il iei deoparte si ii zici asa :vino putin sa vorbim, auzi tie iti place de mine? iar daca raspunsul lui e negativ stiu iti va frange inima dar bucurate k ai incercat stii cum se spune adevarul doare, dar minciunile mai mult mai bine adevarul decat o minciunabig grin iar daca zice da nu ii propui tu nimic incepeti sa va cunoasteti mai bine si lasa-l pe el sa faca primul pas succes!kiss funda?

| MariaChrii a răspuns:

Pai e evident ca te place daca a sp "nu mă săruţi să vezi ce gust are"aluzie clara la faptul ca vrea sa il saruti ori tu daca nu prea ii dai atentie pe strada adica nu atata cata vrea el considera ca are dreptul sa nu te bage in seama pe mess/fb si e posibil sa fie in cautare de alta fata sau e doa politicosbig grin acum nu stiu raspunde si tu avansurilor lui ia-l de mana, pupa-l pe obraz etc

| oliviaa29 a răspuns:

laughing pai mie mi s-a parut evident ca te place, cat despre fata aia poate l-a rugat ea sau chiar prietenul ei sa-i dea like. Nu e nicio problema. La petrecere stai pe langa el si distreaza-te. Totul este OK cand iti place. Succes si have fun :*