| MariaaCdr a întrebat:

Acum 7 8 zile a murit un vecin, era de 65 de ani acesta mi-a fost prieten in copilarie. Adica stateam pe banca si imi spunea povesti etc si acum o luna la fel imi povestea si imi spunea bancuri. Am fost prieteni (gen bunic/nepoata) dar nu sa ne vedem des. Mi-a fost drag acest om. Am fost sa-l vad si sa-i aprind lumanare. Ieri m-am intalnit cu sotia dansului si era distrusa..mami a incercat sa o linisteasca (si bineinteles ca am trecut prin fata blocului sau unde stateam pe banca la taclale) aseara l-am visat. Eu ma duceam spre casa si a aparul el ca se urca in masina si mi-a zambit. Eu stiam clar ca este mort si in vis si m-am speriat in vis ma gandeam ca nu are cum sa fie el, o fi fratele sau (desi nu are frate) a fost cateva secunde toata chestia. Este un motiv de ingrijorare? Sau doar a fost un vis ca s-a gandit la mine si a vazut ca am fost la el si m-am intalnit ieri cu sotia sa? Va rog mult nu luati la misto ..si scuzati categoria!

Răspuns Câştigător
| RainbowD a răspuns:

Bună. A fost doar un vis. Nu este nici un motiv de ingrijorare. Poate ti-a fost o persoana foarte draga, si s-a intamplat sa o visezi. Asa ca stai linistita.

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Acum, ești afectată de moartea sa.
Nu prea știu ce semnifică faptul că s-a urcat în mașină și pleca... Probabil, plecarea lui pentru totdeauna. Și ți-a trimis un zâmbet.
Ori, poate a fost un zâmbet de mulțumire/împăcare cu situația.
Sunt oameni care chiar interpretează visele. Eu nu mă pricep.
Eu îl consider doar un vis...

| MariaaCdr explică (pentru floresdemayo):

Mulţumesc din suflet.