| anonim_4396 a întrebat:

Acum am trecut pe clasa A V -A si sunt nou in scoala nu cunosc pe nimeni din clasa, iar cei din clasa mea sunt cam ticniti. Nu-mi plac. + ca nu stiu sa-mi fac prieteni sad.

Funda pentru. ajutor

Cum sa-mi fac astfel de prieteni?

7 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

În clasa a V-a nu este mare lucru, zâmbești și comunici cu ceilalți. Totul vine de la sine oricum, nu trebuie să pari cel mai șmecher, trebuie doar să fii prietenos.
Cum poți să spui că cineva e țicnit, dacă nici măcar nu-l cunoști? Oferă-le o șansă colegilor tăi, încearcă măcar să te împrietenești cu ei. Dacă nici atunci nu funcționează, atunci mergi mai departe. Prieteni îți vei găsi.

| Unknow9990 a răspuns (pentru positivity):

Nu stiu cum sa comunic straight face

| aXy99 a răspuns:

Pai salutai mai intai si na...gaseste un subiect potrivit pentru a-ncepe o conversatie. Succes!

| Unknow9990 a răspuns (pentru aXy99):

Eu nu ma implic.

| aXy99 a răspuns (pentru Unknow9990):

Pai daca nu vrei sa-i saluti si nici sa vorbesti cu ei, nu ai sansa sa-ti faci prieteni...

| Radu284 a răspuns:

Nu-ti plac, nu vrei sa te implici, nu te chinui sa comunici, dar vrei prieteni?
Nu prea se poate.

| Danişor a răspuns:

Salut! pai incearca sa fii un baiat de treaba, fii respectuos si o sa iti faci prieteni big grin