| MaskedKiller a întrebat:

Acum doua zile, un bosorog a trecut pe langa casa mea, usa de la intrare era deschisa iar cainele meu (GOLDEN RETRIVER) a fugit inspre el in joaca, dar acesta din cauza ca s-a speriat l-a omorat cu o teava. Sunt extrem de nervos, cainele era primit ca un cadou de la un prieten vechi iar el avea doar 14 luni, stiu unde sta. Ce sa fac? Am chemat politia dar nu s-a intamplat mare lucru sincer, vreau sa o rezolv eu, oricum cred ca am sa-l bag in spital pe ratatul asta, mersi

Răspuns Câştigător
| vasileparnaie a răspuns:

Mane eu in locul tau il bagam in groapa pe mos ca si asa il cauta moartea pe la poarta

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vina este a ta. Gard nu ai? Omul doar s-a apărat. Nu cred ca a avut intentia sa-l omoare. Dar vad ca tu ai intentia asta.

| Violleta2022 a răspuns:

Legea a fost de partea omului, fiindca tu ai obligatia sa tii cainele inchis in curte, sau sa-i pui botnita nu sa atace oamenii pe strada.
Si nu poti omorii oamenii pentru prostia ta, ca ai fost incapabil sa inchizi usa casei si nu ti-ai tinut cainele inauntru.
Invata din greseli si nu le mai repeta, ca nu-s altii de vina, pentru prostiile tale.

| MaskedKiller explică (pentru Violleta2022):

In primul rand, cainele avea 14 luni, era cat o pisica, in al doilea rand, nu ti se pare prostesc ca omori doar pentru ca te sperie? pute dracu sa il loveasca sau ceva nu sa il omoare, orice om normal la cap daca vede un catel nu se apuca sa dea in el cat poate, nu vrei sa stii cum l-am gasit, efectiv distrus

| Violleta2022 a răspuns (pentru MaskedKiller):

Nu are nici o importanta cati ani avea cainele, cand vine un caine spre tine, te aperi ca nu sti daca-i turbat sau nu si nici cati ani are,.
Datoria ta era sa-l tii inchis in curte sau afara, numai cu botnita.
imi pare foarte rau pentru catel, iubesc animalele foarte mult dar aici ai fost singurul vinovat ca tu ti-ai expus cainele la acest risc.

| StoicAnalysis a răspuns:

Sesizezi protectia animalelor si vezi daca rezolvi ceva.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Golden retriever la 14 luni, nu e deja mult mai mare decat o pisica? Din ce stiu, e un caine de talie medie spre mare.

| MaskedKiller explică (pentru StoicAnalysis):

Intr adevar am exagerat un pic, dar tot era mic, oricine s ar gandi ca un astfel de catel nu poate musca, nici macar ceva grav

| StoicAnalysis a răspuns (pentru MaskedKiller):

Politia nu prea are ce sa faca in situatia asta. Dar cu protectia animalelor poate rezolvi ceva.

| vlllaaddd a răspuns:

In locul tau saream pe el si il bateam de il bagam in coma si nu se mai trezea, ma durea undeva ca faceam puscarie sau ceva.

cum sa iei o viață de animal.

bro, daca nu faci ceva in privinta asta, atunci esti un LAȘ.
Fa-i ceva frate ca ma enervez eu in situații din astea si imi vine sa il omor eu cu MANA MEA SA IL TERORIZEZ SA IL FAC SA TRĂIASCĂ IN CHINURI SI SA IL OMOR!