| cristianorudi7 a întrebat:

Acum ktv zile mi-am bagat windows 7. inainte aveam windows xp. dar acum pe windows 7 imi merge pc foarte greu, la fel si internetul si nu stiu din ce cauza. am mai avut inainte win 7 si nu mi-a facut asa. nu e problema k nu am spatiu, dar chiar nu stiu care poate fi cauza.
am 2 partitii: C si D. In D am 50 de gb iber(aici bag tot). In C spatiul total este de 14 gb, iar windows-ul aici este instalat, dar mai am cativa mb spatiu liber. km asta e problema mea.
puteti sa ma ajutati?

1 răspuns:
| sorinL1 a răspuns:

Windows 7 ocupa mai mult spatiu decat Windows XP. Sugestia mea ar fi sa formatezi in totalitate HDD-ul si sa faci loc mai mult in partita C (sau unde doresti sa instalezi noul Windows). Daca ramai cu putin spatiu in partita Windows-ului o sa observi ca unitatea ta se misca mai lent.