| DarkTheory a întrebat:

pe un calculator de al meu am facut doua partitii, si in amandoua am instalat windows, cum pot sterge una dintre partitii ca sa am in final doar un windows si restul partitii liber?

Răspuns Câştigător
| SupraNatural20 a răspuns:

Schimbi windowsu din nou si cand faci asta sa fi atent cand creezi partitiile. nu ai cum sa le stergi asa pur si simplu, trebuie sa schimbi windowsu.

5 răspunsuri:
| Leonard08 a răspuns:

Daca vrei sa ai o singura partitie si un singur windows va trebui sa reinstalezi windows-ul, sa stergi cele doua partitii si apoi sa creezi una singura. Daca vrei sa ai un singur windows si doua partitii(cele care le ai acum) atunci nu trebuie decat sa formatezi partitia cu windows-ul "extra".

| DarkTheory explică (pentru Leonard08):

Pai si eu m-am gandit la fel, problema e ca m-am dus si acolo in control panel, unde se pot vedea partitiile si nu ma lasa sa o formatez, am folosit si EASEUS Partition Master si nu m-a lasat sa formatez nici sa o sterg... singura solutie ar trebui sa reinstalez windows-ul si sa creez doar o singura partitie asa cum ai zis tu.

| Leonard08 a răspuns (pentru DarkTheory):

Vezi sa nu fie windows-ul care e in uz happy

| DarkTheory explică (pentru Leonard08):

Linistit, deja am pornit instalare, am am sters partitiile si acum windows.ul se instaleaza, mersi pentru ca m.ai lamurit!

| Leonard08 a răspuns (pentru DarkTheory):

Cu placere! happy