| Annonymus0000 a întrebat:

Acum vreo 4, 5 ani ma jucam un joc pe pc dar nu era online.Era cu armate, iti alegeai o tara si iti construiai cu bani pe care ii castigau tot flul de fabrici, cumparai soldati si trebuia sa invingi inamicii. Trebuia sa mergi in recunoastere ca sa ocupi teritorii noi si aveai si o harta... Mi-a ramas in minte si nu mai stiu cum se numeste. In joc soldatii vorbeau in ruseste si jocul avea ca emblema cred ca un ciocan si o secera... Cum se numeste?

Răspuns Câştigător
| PicoPico a răspuns:

Cred ca este Red alert.

http://mattpickering.files.wordpress.com/2011/09/ra.jpg

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil sa fie Rise of Nations.

| Annonymus0000 explică (pentru anonim_4396):

Imi pare rau dar nu este. Fundalul jocului era iarna tot timpul, cred ca in Rusia. M-am uitat pe niste imagini cu Rise of nations, dar nu este ce cautam. Multumesc ca ai incercat sa ma ajuti.