| anonim_4396 a întrebat:

Ai citit vreo carte?laughing
Ca eu decat una si ma plictisete.yawn
Ce ziceti sa fac sa mai citesc sau nu?winking

21 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Am citit mai multe carti. Una care m-a socat a fost "Domnisoara Christina" de Mircea Eliade.Ar iesi un film horror din cartea aiathinking

| Bacemi a răspuns:

Cu siguranta merita sa citesti. Unele par plictisitoare la inceput dar dupa o vreme iti dai seama cat de grozave sunt. Asa mi s-a intamplat mie cu o carte care mi s-a parut exceptionala dupa ce am terminat sa o citesc. Ti- o recomand si tie

'' Casa Tunetului '' de Dean R. Koontz

| Silvia a răspuns:

Pai... da, normal ca am citit macar o carte.Lumea cartilor e fascinanta, merita sa o vizitezi mereu.

| LoveMusic a răspuns:

Păi. Eu spun că nu poţi citi o carte care nu îţi place pentru că efectiv te plictiseşte, cum ai spus tu.Mai bine mergi şi-ţi iei o carte care întradevăr îţi dă puţin interes. Dacă citeşti o carte care te plictiseşte, nu vei mai ştii nimic din ea, pentru că nu reţii bine dacă nu eşti interesat de ceea ce citeşti.Eu nu pot citi o carte care nu îmi place şi care nu-mi dă interes big grin.Succes în decizia ta!winking

| juniper a răspuns:

Fratele meu a adus trei carti groase numai in engleza, am ce citi happy

| nobody_9468 a răspuns:

Am citit m'ai multetongue si in seara asta ma apuc de "traieste clipa" de sandra brownhee hee

acum ceva timp si pe mine ma plictisea o carte, insa am zis"da sa o termin si pe astalaughing" si pe la mijloc a inceput cu "alea, alea" am stat de la 10 jumate noaptea(atunci am chef de cititlaughing ) si o termin pe la 1 jumatate...deci se merita sa o terminitonguetonguetongue

bafta

| Emeraude a răspuns:

Citeste "Morometii" de Marin Preda. E geniala, s-ar putea sa ti se para oarecum plictisitoare la inceput, dar la un moment vei realiza ca ai terminat primul volum si te zbati sa faci rost de al doilea (asta daca nu cumva il ai deja!).
Eu am o afinitate pentru Marin Preda, grozav tipu', are un stil de a povesti fabulos.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Si eu uram sa citesc, deci nu mi se lega nici o carte de mana, dar acum dupa ce am citit seria cartilorAmurg:Xparca imi vine sa citesc cat mai multe carti si este foarte bine pentru ca iti dezvolti inteligenta.bafta

| myha a răspuns:

Pai daca iti place twilightlove struck.citeste cartile amurg, luna noua, eclipsa, zori de zilove struck de Stephanie Meyer

| juno a răspuns:

Cititul te poate ajuta. Iti dezvolti vocabularul, pentru cultura generala. Depinde si ce carte ti-ai ales. Eu citesc acum Anna Karenina de Tolstoi, ti-o recomand, e foarte interesantawinking. Sau s-ar putea sa nu-ti placa. Nu stiu... tu trebuie sa descoperi ce subiecte te intereseaza, ce-ti face placere sa citesti (poate-ti plac de actiune, drama, dragoste, sf, documentare, istorice, etc.). In concluzie, merita sa citesti cartiwinking.

| sergiu a răspuns:

Citeste, citeste, citeste! Doar in felul acesta vei putea sa te deosebesti de restul habarnistilor din ziua de azi! Spor la citit...

| ByLoREDaN a răspuns:

Cand eram mai mic citeam mult... Adica toate prostiile de carti fara sens de pe tarabele din romania. Acum citesc dar nu cartiwinking Lipsa de timp si de chef happy. Oricum decat sa citesc o poveste sau o cine stie ce mai bine ma uit pe bloguri ca im fac o 'idee' despre lumea in care traiesc, invat sa inteleg si incerc sa ma fac inteles, incerc sa ajut si poate o sa fiu ajutat si trece timpul diferitwinking.

| lalaliela a răspuns:

Nici eu nu citeam. Am inceput anul trecut si am cam 50 de carti la activ. Eu zic ca-i bine, intr-un an. Am inceput cu cele politiste. Iti recomand Necunoscuta din congelator-Rodica Ojog-Brasoveanu. Este geniala tipa. Daca nu esti genul, ai putea la fel de bine sa incerci si cartile din colectia Chic sau Cocktail. Sunt usurele si "de pe vremea noastra" ca sa zic asa. Weekend cu mama-Vera Ion este iar fabuloasa. Merita sa citesti, zic eu. Daca nu te apuci acum, o sa te apuci garantat peste 10 ani. Si atunci o sa-ti dai probabil pumni in cap pentru c-ai pierdut noptile de iarna, langa foc, cu o carte in mana si ciocolata caldaaaa. happy. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am o biblioteca vasta.Am citit tot.Am inceput cu Merlot si am terminat cu Murfatlar.Vai ce de-a carti cu dop am citit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Recunosc ca pana in clasa a 5 a nu m''am atins de nici'o carte blushing laughing) La incepputul clasei a 5 a diriga a intrebat ce carti am citit noi si inaara de o tocilara toti "Amintiri din copilarie whistling " laughing).
Eu : nu am citit nimic in vaanta [ eh ma bucur ca a apreciat sinceritatea mea ]
Eu pana acum am citit carti de draoste [ Sandra Brown ]
Acum daca imi pica in maini o carte horror o sa o absorb cu cea mai mare placere. De recomandat, nu pot sa iti recomand nimic pentru ca nu iti cunsc preferintele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca este cineva pe aici care sa nu fi citit vreodata o carte.
Eu am citesc,, romanul adolescentului miop` -mircea eliade, si imi placewinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-nu-nu, e cea mai mare greseala sa citesti! s-ar putea, doamne fereste, sa faci buba la creieras!

| a micaaa a răspuns:

Ultima carte la mine a fost 'singur pe lume' desi sunt in clasa 9 m-a emotionat extrem de tare ti-o recomand cu toata caldura:*:*:X

| alexxa17_1065 a răspuns:

Ai putea citi manastirea din parma, care e destul de interesanta. sau daca iti place harry potter-eu l-am citit si mi se pare mai fain decat filmul. in general citesc romane de dragoste

| amy21 a răspuns:

Nu! daca nu iti place ce rost mai are?

| roxanailie a răspuns:

Ultima carte citita e ´´BEL El amor mas alla de la muerte´´adica BEl dragoste mai incolo de moarte nu mai tin minte autoru...eu am citit-o in spaniola, e foarte buna cartea.mai ales pentru adolescenti, nu stiu daca ai sa o gasesti prin romania. Ah am mai citit cartile lui stieg larrson. BArbatii care nu iubesc femeile...asta sigur e in romania. ultima mentionata te tine treaza primul volum are vreo 500 de pagini si in 3 zile am terminato. da nici la scoala n-am fost pur si simplu nu puteam sa ma opresc.Ca sa-ti faci o idee e declarata novela deceniului in Franta. spor la citithappy