| FoXy a întrebat:

Ai voie sa faci cursurile pentru carnetul de conducere de la 16 ani? Doar cursurile si la 18 permisu, sau poti lua permisu si mai devreme?

13 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

La 18 ani, faci scoala si ei carnetul.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

La 16 ani poti sa faci scoala pentru categoriile A1 si B1.

| Andruza a răspuns:

Poti incepe scoala cu cateva luni inainte de a face 18 ani kiss

| alexa a răspuns:

Din cate stiu eu ai voie sa incepi scoala de soferi cu o luna inainte de implinirea varstei de 18 ani, iar dupa ce implinesti poti sustine examenul pentru obtinerea permisului... dar daca obtii o alta cetatenie poti obtine permisul de la 16 anihappy

| catthshshshs a răspuns:

Din cate stiu eu se poate face scoala de soferi inainte de a implini 18 ani ( sa zicem cu cateva luni inainte), iar examenul se da DOAR dupa ce faci 18 ani, inclusiv in ziua in care ii implinestiwinking

Răspuns utilizator avertizat
| doareu_1866 a răspuns:

Se pot efectua cursurile practice de invatare a conducerii dar nu cu mai mult de 3 luni inainte de a implini 18 ani ..asa ca trebuie sa mai astepti happy

| florin6 a răspuns:

Intra pe Google si vei afla raspunsu.

| Denny_5002 a răspuns:

Din cate stiu eu, doar la 18 ani poti sa iei permisul de conducere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Se poate face școală după vârsta de 17 ani, iar permisul de conducere se poate obține imediat după vârsta de 18 ani.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde imi iau carte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un prieten are 16 ani face 17 si are deja carnetu pe categoria A1

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti invata de acumhee hee si cand faci 18 anisori poti da pentru permis