| ruWssOiaLnF a întrebat:

Aiurea! Cum se face ca astepti mult sa se intample ceva, se intampla si te bucuri de situatie si apoi ramai cu o nostalgie...cu o urma de regret ca s-a terminat? Adica, de ce lucrurile bune dureaza asa putin?

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Poate ca dureaza putin ceea ce-i bun, dar conteaza si drumul pana la acele clipe, drum care te apropie mai mult si mai mult de clipele frumoase, drum care el in sine e frumos.Nu crezi?

| MдĐдLiNид a răspuns:

Pai, se spune ca lucrurile bune urmeaza dupa cele rele. Poate in functie de cat de rau a fost inainte atat de bine va fi dupa. Lucrurile bune dureaza atat cat le tii tu, iar sentimentele bune dureaza atat timp cat tu ti le amintesti si te bucuri de ele cu adevar si cu sinceritate. Dar, cand astepti sa se intample ceva si se intampla trebuie sa te gandesti poate inainte de asta daca chiar vrei acel ceva. E ceva de genul ai grija ce iti doresti. Sper ca te-am ajutat.