| anonim_4396 a întrebat:

V-ati simtit vreodata singuri? Eu ma simt singura,cu colegii nu ma inteleg,ultimul meu prieten(cel mai bun) ma evita si ma simt foarte rau,sunt suparata tot timpul,nu mai gasesc motive sa rad si nu fac nimic toata ziua. M-am saturat de asta si nu stiu cum pot sa ies din starea aceasta.Cel mai rau ma supara prietenul,repet, ma evita.Nu stiu ce are, a patit ceva si eu ma tot tin de el sa imi spuna si nu vrea si asta ma supara mai rau.
P.S:am 14 anihappy
Va rog sa ma ajutati, sa imi spuneti ce sa fac.Nu stiu ce sa mai fac.
Multumeschappy

2 răspunsuri:
| Biankka a răspuns:

Buna!
Si mie mi se intampla acelasi lucru.Si eu ma simteam foarte rau la inceput(acum aproximativ 5 luni), am inteles ca orice ai face oamenii nu pot fi de incredere niciodata, cu exceptia familiei si a unor foarte foarte mcii exceptii.Stai linistita! te consumi prea mult pentru niste persoane care la momentul de fata nu ar da nici un leu pe tine.Cat despre singuratate...fie ca vrei sa intelegi sau nu vei trai singura si vei muri singura,la fel cum facem toti, deoarece la un momentdat si familia ta te paraseste(chiar daca nu intentionat). Gandeste-te ca oamenii intotdeaua vor fi rai, dar e mai bine ca si-au dat singuri masca jos, fara sa fie nevoie sa o faci tu.

Sper sa treci peste, la fel cum am facut si eu.

| negat1ve a răspuns:

Stai linistita, o fi una dintre starile acelea depresive care le avem cu toti la un moment dat, unii pe termen mai lung, altii pe termen mai scurt sau sau chiar deloc. Ideea e sa gandesti mereu pozitiv, sa speri, si sa fii optimista pentru inceput, dupa incearca sa faci lucruri care iti fac tie placere sau sti ca te relaxeaza. Poate s-a acumulat prea multa oboseala, sau stres, trebuie sa stii motivul exact a unei stari de genul si sa analizezi, inca o data repet, cu optimist si pozitivitate. In cazul tau, zici ca te simti rau petru ca te evita acest prieten, lasa-i putin timp si poate va veni el la tine, sau poate are si el o stare de genul dar dupa totul va reveni la normal. Te vei lovi de altele mai grele in viata deci fii tare, ca perioadele de singuratate uneori pot fi bune, gandeste-te si analizaeaza-le. Sper ca te-am ajutat, multa bafta!