| Alex202020 a întrebat:

Ajutati-ma! Eu sunt in clasa a IX-a la un liceu din oras. Acum cateva zile s-au afisat repartizarile pe clase. La profilul meu (filologie) sunt doua clase. Toti fostii mei colegi de scoala au intrat la F numai eu la E. Intrebarea mea este: Pot sa ma transfer acum la inceput de an in clasa cealalta?

3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Trebuie sa intrebi in prima zi de liceu daca te poti transfera sau nu, fiindca depinde de la caz la caz (daca mai sunt locuri etc.) Nu cred ca sunt sanse prea mari totusi, daca cealalta clasa nu are un profil diferit si vrei sa mergi acolo doar pentru ca stii mai multe persoane din clasa aceea. Dar mai bine intrebi, sa fii sigur.

| OoBunnyoO a răspuns:

Poti intreba la secretariat ce anume trebuie sa faci. Este posibil sa fie nevoie sa astepti un semestru pana te vei putea transfera.

| drogh a răspuns:

Trebuie sa astepti din semestrul 2 sa te transferi la cealalta clasa dar intreaba de locuri si daca ar mai fi, daca nu, trebuie sa astepti.