| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma nu mai suport ...mama ma mai intelege, nu imi mai da voie afara, nici la calculator... vrea sa lucrez non-stopcryingsimt ca innebunesc, nici la telefon numai am accesstraight facecum s-o fac sa se comporte normal, sa inteleaga ca am nevoie de relaxare?

3 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Ai facut vreo boacana?
Daca nu, incearca sa vorbesti calm cu ea si sa ii explici toate nevoile tale. Poate nu va intelege din prima discutie dar mai incearca.

| loundy a răspuns:

AI psiholog la scoala? Vorbestecu el si spune-i problemele tale, iar apoi roaga-l sa o cheme pe mama ta la scoala si sa discute cu ea. Sa ii spuna ca a observat ca esti nefericita si ca daca vrea sa te dezvolti armonios sa isi schimbe atitudinea. Daca nu incearca chiar tu sa ii explici asta, sa ii spui ca nu poti invata continuu, ca ai nevoie de o viata sociala si de prieteni, pentru ca stfel o sa te poti concentra si mai bine la invatat
Sper ca ti-am fost de folos

| Derpina204 a răspuns:

Exact cum spune si Shadow girl. :X Sper sa-ti rezolvi problemele cu mama ta! :* Bafta!