| MateInfoGirl a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine cu o problema va rog frumos happy. La un concurs se pun 30 de intrebari. Pentru fiecare raspuns corect se acorda 5 puncte iar pentru un raspuns gresit se scad 3 puncte. Cate raspunsuri corecte a dat un elev care a obtinut 110 puncte? ( elevul raspunde la toate intrebarile) Dau fundita. :*

3 răspunsuri:
| BlackAngel232001 a răspuns:

La 22 de raspunsuri

| Bogdan_Donea_1998 a răspuns (pentru BlackAngel232001):

22 de rasp corectewinking si eu fac acelasi lucru ca si tine

| Bogdan_Donea_1998 a răspuns:

Tocmai am rezolvat-o si euwinking faci 110 : 5 (pctele rezolvate corect) si iti da 22 de raspunsuri corecte happy am mai incercat sa fac 30 x 5 si de acolo tot sa scad cate 3 pcte da nu mere asa happy deci rasp final e 22 de rasp corecte