| Cristy19 a întrebat:

Ajutati-ma va rog, cum as putea sa-mi las prietenul cu care sunt acum, dar fara sa-l fac sa sufere mult, suntem de 2 ani jumatate impreuna, dar pe zi ce trece eu nu mai simt nimic pentru el, ma ghindesc din ce in ce mai mult la fostul meu, am de ghind sa ma impac cu el, cu toate ca este la inchisoare dar tinem legatura, vorbim in fiecare zi, il iubesc mult mai mult.Problema principala este ca vreau sal las pe actualul meu, simt ca nu ma mai atrage nimic la el, ma ghindesc din ce in ce mai mult la ex-ul meu. Dati-mi idei cum la-s putea lasa, incit sa nu sufere atit de mult, caci mie imi vine greu sa fac acest pas de una singura, am nevoie de ajutorul vostru!

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Gandeste-te bine inainte sa faci acest pas. S-ar putea ca mai tarziu sa regreti aceasta relatie. Ceea ce ai deja langa tine e minunat.Ai grija pentru ca in goana dupa perfectiune, tinzi sa nu te mai uiti in urma.Cu fostul te-ai despartit dintr-un anumit motiv.De unde stii ca nu o vei face din nou? Si atunci ce vei face:il vei regreta pe fostul.Eu in locul tau as ramane cu atualulwinking

| Alina0491 a răspuns:

Eu spun sa dicuti deschis cu el. Daca`i spui ca nu te mai simti atrasa de el, se va smti rau, daca`l minti sau ii fci altceva, se va simtit rau. Dar daca`i spui exact ceea ce simti ( excluzand ex`ul ) atunci cand va realiza ce se intampla de fapt va aprecia ca nu l-ai mintit. De suferit, oricum va suferi daca te iubeste, nu`i va fi usor deloc. E totusi o relatie de 2 ani jumate sad Ai incredere in tine si daca nu te mai simti atrasa de el, nu mai astepta si spune`i. Mai bine acum, decat mai tarziu. Nu are rost sa mai stai langa o persoana pe care nu o mai iubesti. Bafta :*

| lastman024 a răspuns:

Adica tu te-ai apropiat de altul in timp ce erai cu el. bv, felicitari, nu poti sa il parasesti fara sa sufere

| sexysportsbaby a răspuns:

Spune-i ca nu te mai simti atrasa de elhappy, dar nu cred ca e prea bine sa te impaci cu ex-ul deoarece mereu va aparea o alta fata pentru el daca te-ai certat cu el.:*

| Cristy19 explică:

Cu fostul? m-am despartit din simplul motiv ca el mereu punea prietenii lui pe primul loc, iar asta mie numi placea.acum el s-a schimbat. oricum e prima mea dragoste, iar prima dragoste nu se uita