| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma va rog fetelor!
Am inceput sa ma intilnesc cu un baiat de aproximativ 3 luni, totul bine si frumos tin la el, si nu as accepta nici o data sa ma despart de el chiar daca zic eu ca ar fi bine sa o fac, ca mai tirziu sa nu sufar.Ne vedem foarte rar,( adica o data la o saptamana) nu e genul de baiat care sa vad ca ma suna la tot pasul, si ca moare dupa mine, adica o data m-a intrebat stii de ce oamenii au 2 picioate, 2 ochi etc., si doar o singura inima, eu am zis nu stiu, el zice ca so gaseasca pe a 2 inima, eu il intreb tu ai gasit-o el mi-a zis ca da ( esti tu), am ramas socata, dar tot o data fericita! De un timp sunt foarte trista,, si el ma intreaba cei cu tine, da eu zic nimic( motivul fiind ca mi-e frica sa nu te pierd) Acum nu de mult timp un baiat cu care lucrez, a inceput sa-mi trimita mesaje, ca ma iubeste si ca ma adora, eu nu am sters mesajele si intr-o zi el prietenul meu mi-a luat tel. si a vazut totul, doar le citea si stie ca mie nu poate sa-mi placa de el, dupa asta a inceput sa ma sarute, era altfel! Si mama l-a vazut ca a fost la ziua lui mama lui si mi-a zis ca nu prea imi trage atentia! si ca daca ar fi in locul meu lar lasa, nici la telefon nu vorbim prea des, nu vreau sa ma mai mint singura pe mine ce sa fac?

6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Mi-a fost foarte greu să descifrez ceea ce ai scris, nu eşti deloc coerentă în scris.
Ceea ce am înţeles este faptul că ţi-e teamă că s-ar putea să-l pierzi pe tipul cu care te întâlneşti de 3 luni, adevărat?
Bun. Ce anume te-a determinat să gândeşti aşa, ce te-a făcut să te ataşezi de el, astfel încât să nu vrei să renunţi la el niciodată?
Ce sentimente are el faţă de tine? Aţi discutat vreodată deschis pe tema asta?
Faptul că ţi-a zis că tu eşti cea de-a doua inimă, e un motiv de bucurie pentru tine, şi e normal să fie aşa, însă, eşti sigură că nu sunt doar vorbe goale?
Un bărbat se pricepe de minune la texte de genul ăsta pentru a-şi atinge un scop!
Întreabă-te; ce aşteptări ai de la el şi cum se manifestă el în raport cu ceea ce-ţi doreşti tu!
Este foarte important, ca să nu-ţi faci iluzii deşarte, iar apoi să suferi o dezamăgire.
Baftă!

| Axys a răspuns:

Sal!

e foarte bine ca ai inceput sa te vezi cu un baiat happy daca vea deja 3 luni de zile consider ca nu trebuie sati fagi griji sau iluzi ca il vei pierde nu.Nu ar trebui sa te mai gandesti inseamna ca acest baiat te iubeste.
sincer acest baiat care te suna mai rarut din puctul meu de vedere cred ca are treaba si ar trebui sa fi un pic mai intelegatoare asta daca el iti spune in telefon ca are treaba credela eu te inteleg ca ai nevoie mereu sa vb cu cineva dar na nu esti singura cu timpul vei vedea tu singura daca merita relatia voasta... depinde ca nu-i cunosc mentalitatea lui si nici pe el.

Sincer te-as spune sa fi putin mai atenta cu el. omoaral tu cu telefoanele macar de 4 ori pe zi si cu mesajele daca vezi ca cellant iti da mesaje stergele pentru ca el isi va pierde increderea in tine sipoate c anul va mai vb cu tine...

ai grija!

sincer sper ca te-am ajutat macar nu stiu cu ce te-as mai putea ajuta pentru ca si eu ma aflu intro situatie asemanatoare ca ata si de aceea team raspuns!

eu am un prieten ca si tie si ca si orcare fatahappy bn..cred ca n-am ziso aiurea tot asa ma suna rar dar eu sun 100% convinsa ca el ma anunta mereu ca are treaba prin curte isi ajuta parinti mereu si na mai vb pe mes happy mai mult.dar noi ne dorim unul pe celalnt foarte multhappy
si inca ceva tot ceva asemanator ca tine fostul prieten ma omora cu mesajele noi suntem despartiti happy si na le sterg pentru ca vreau sa nu vada el pentru ca nu vreau sasi pierda iincrederea in mine nu as face rau cher daca celanat ser dori sa fiu nefericita...
cauta sa fie bine!
sperge mesajele si incerca sa vrei ceva de la viata adica nu zic cu rautate happydaca tu ti la acel baiat cauta sa va fie binehappy! pup

| Axys a răspuns:

Am uitat un mic amanunt happy cu faza cu a doua inima happy el aici cu siguranta se referea la tine happyca tu i vei fi a 2 inima happy...de ce sa gandesti negativ indestete la partea buna :X el poate vrea sa ajunga la inima ta...

happy

| anonim_4396 explică (pentru Axys):

Mai incurajat un pic happy faza cu mesajele in telefon, eu le-am lasat cu intetia de a vedea reactia lui, sa vad daca macar e gelos, comportamentul lui happy Ce e rau ca nici eu nu il sun prea des, doar pentru motivul ca sa vada ca nu mor dupa elhappy lasam timpul sa treaca, Multumesc de incurajare

| Axys a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu mare drag happy... sa nu mai lasi mesajele asa la vedere ca nu-i bine cher daca e gelos sau nu-i gelos tot isi va face iluzi si apoi el n-ar sa iba curaj sa te intrebe sau pote o sati puna intrebari la care pe tine o sa te derenjeze mai re atentie cu mesajele si spune-i aluia sa nu mai dea mesaje.ori daca nu schimbati numarul happyar fi bine happy ca sa nu fie nici o problema ori unde te vei afla cu el sa nu trimita mesaje dinalea s sa vada si el ca apoi se indoieste de tine ai grija papa

| ALEXSHHATAT a răspuns:

Are 3 luni? laughinglaughinglaughinglaughinglaughinglaughinglaughing